YouTube najlepiej zarabiającą aplikacją wideo

źródło: shutterstock.com

Pomimo wciąż rosnącej liczby nowych aplikacji foto i wideo – jedna aplikacja wciąż jest na szczycie. Mowa oczywiście o aplikacji YouTube, która wygenerowała najwyższe zyski.

Dlaczego YouTube wciąż jest popularny?

Za popularność zarówno serwisu, jak również samej aplikacji, może odpowiadać rosnąca moda na vlogi. Dzięki aplikacji, każdy kto chce być rozpoznawalny, może mieć swój ulubiony serwis w zasięgu ręki. Dodatkowym atutem jest możliwość obróbki graficznej zdjęć i filmów. Ponadto, to wciąż najszybszy i (przynajmniej do tej pory) darmowy serwis do słuchania muzyki w internecie.

Zyski jakie przynosi aplikacja

Wydaje się być wręcz niewiarygodnym fakt, iż YouTube kolejny kwartał odnotowuje ogromne zyski. w tym kwartale to aż 138 milionów dolarów. Jak donosi raport na stronie sensortower.com, to aż 220% wzrost względem roku poprzedniego. Na drugim miejscu najlepiej zarabiających aplikacji znalazło się Kwai, a na trzecim TikTok.

źródło: sensortower.com

App Store czy Google Play?

YouTube oczywiście nie jest jedyną instalowaną aplikacją. Ostatnio w raporcie serwisu sensortower.com, możemy również przeczytać o zyskach zarówno sklepu Play, jak również App Store. Raport poinformował, że Google odnotował aż 14,2 miliarda dolarów w związku z zakupami w sklepie Play. Natomiast App Store może się pochwalić zyskami równymi 22,5 miliarda dolarów.

Jeżeli jesteście ciekawi, jakie inne aplikacje znalazły się na pierwszych pozycjach, zapraszamy do naszego wcześniejszego artykułu. Opisaliśmy tam nie tylko zyski serwisu YouTube, ale również innych aplikacji i gier, które były najchętniej pobierane w roku 2019.

Czytaj więcej: Jakie aplikacje i gry pobieramy najcześciej?


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.