Wypróbuj Cooklet – polską kulinarną aplikację, docenioną w Pekinie

fot. © goodluz - Fotolia.com

fot. © goodluz - Fotolia.com

fot. © goodluz – Fotolia.com

Polska aplikacja, będąca interaktywną książką kucharską, zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii Digital Cookbook w prestiżowym konkursie dla wydawców treści kulinarnych Gourmand Awards, a wcześniej wyróżnienie na targach Samsung Smart App Challange 2013 for Galaxy Note w Pekinie, wyprzedzając startupy z Chin, Brazylii i Stanów Zjednoczonych. Co oferuje Cooklet? Mamy z czego być dumni?

fot. mat prasowe

fot. mat prasowe

Cooklet tworzą użytkownicy. To interaktywna książka kucharska, do której każdy może wrzucić swoje przepisy. Poza ich przeglądaniem można je także komentować i udostępniać a samo wyszukiwanie przepisów można filtrować chociażby ze względu na posiadany czas i składniki. Aplikacja pozwala także na stworzenie listy zakupów. Wrocławski startup Cooklet wyróżnia się przede wszystkim bardzo intuicyjnym i dopracowanym graficznie interfejsem z wieloma funkcjami. I co ważne, działa także w trybie offline, natomiast korzystając z sieci, zaktualizujemy stan przepisów.

Program jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, a korzystanie z niego daje sporo frajdy. Bo Cooklet to wirtualna przestrzeń dla miłośników kuchni, coś więcej niż sama książka kucharska, to raczej platforma społecznościowa dla pasjonatów różnych smaków. Co ciekawe, aplikacja potrafi dostosowywać liczbę potrzebnych składników do ilości porcji, jaką wybierzemy w programie.

fot. play.google.com

fot. play.google.com

Z aplikacji korzystać można na urządzeniach mobilnych (zarówno na smartfonach jak i tabletach) z systemami Android, iOS, Blackberry i Amazon Kindle. Cześć funkcji premium dostępna jest dla zalogowanych użytkowników. Program dostępny jest także w wersji desktopowej.

Jeszcze o nagrodach

Polska aplikacja Cooklet dotarła do finału 19. edycji Gourmand Awards – prestiżowego konkursu dla wydawców treści kulinarnych. Wydarzenie to od 1995 roku odbywa się równolegle z największymi na świecie targami książek kucharskich na świecie. Aplikacja nominowana była w kategorii Best Digital Cookbook, w której zajęła 1. miejsce. Wrocławski startup mierzył się w niej między innymi z projektami z Brazylii, Chin i Stanów Zjednoczonych.

– Zwycięstwo w konkursie Gourmand Awards w kategorii Best Digital Cookbook to dla nas bardzo cenne wyróżnienie – cieszymy się, że nasza inicjatywa, z którą wystartowaliśmy 4 lata temu zaczyna docierać do najdalszych zakątków świata. To ważna dla nas chwila nie tylko ze względu na prestiż i estymę, jaką cieszą się te nagrody wśród branży kulinarnej. Jest to także milowy krok w kierunku nawiązywania ściślejszej współpracy z wydawcami treści premium z całego świata – mówi Grzegorz Trubiłowicz, pomysłodawca i jeden z głównych autorów aplikacji i serwisu Cooklet.

fot. mat prasowe

fot. mat prasowe

fot. mat prasowe

fot. mat prasowe


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.