Wodoodporny czytnik e-book: PocketBook Aqua

fot. © T.Tulik - Fotolia.com

no_border_640aqua_blue_en_front_dropphoto

http://www.pocketbook-int.com/pl

Już niedługo PocketBook wprowadzi na rynek swoje nowe urządzenie – PocketBook Aqua, czyli czytnik odporny na kurz, pył i wodę. Będzie to nie lada gratka dla miłośników czytania, bowiem sprawi, że będą mogli zabrać swoje ulubione książki w każde miejsce.

PocketBook Aqua to wodoodporny czytnik e-book, z 6 calowym wyświetlaczem E-Ink Pearl w którym zastosowana została technologia Film Touch. Urządzenie będzie można zanurzyć go do głębokości jednego metra bez obaw, że sprzęt ulegnie jakiejkolwiek usterce. Czytnik posiada oznaczenie IP57, więc nie zagrozi mu również kurz, pył czy piasek, co sprawia, że będzie odpowiedni do użycia zarówno w lesie, w górach czy na plaży, bez względu na deszcz, zawieruchę czy palące słońce.

Urządzenie zostało wyposażone w procesor o mocy 1GHz, 256 MB pamięci RAM oraz 4GB wbudowanej pamięci. Działanie zapewni litowo-jonowy akumulator o pojemności 1500mAh. PocketBook Aqua zaopatrzony został też w łącze Wi-Fi, co sprawi, że będziemy mogli używać go również do przeglądania witryn internetowych. Dzięki połączeniu z Internetem i preinstalowanej usłudze ReadRate, użytkownicy zyskają możliwość skomentowania czy też ocenienia właśnie przeczytanej książki. Czytnik zintegrowany jest również z usługą DropBox oraz Send to PocketBook, dzięki którym nie będzie trzeba korzystać z komputera, aby zrzucić na niego nowe pliki.

no_border_640aqua_blue_en_naklonphoto

http://www.pocketbook-int.com/pl

Plusem nowego urządzenia od PocketBook jest nie tylko jego wodoodporność, ale również waga – zaledwie 170 g. Ten niewielki i lekki czytnik może jednak zmieścić ok. 8000 stron ulubionych książek w wielu różnych formatach takich jak PDF, DOC, DOCX,RTF czy EPUB. Będzie go można zmieścić w niewielkiej torbie i używać praktycznie w każdym miejscu bez obawy przed zniszczeniem.
PocketBook Aqua zostanie zaprezentowany na paryskich targach Salon du Livre, które odbędą się w dniach 21-24 marca. Prawdopodobnie na polskim rynku dostępny będzie od kwietna, nie wiadomo również jaka będzie jego cena, przewiduje się jednak, że w Europie będzie to koszt ok. 109 euro.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.