Wklejanie bez kopiowania w Google Chrome

fot. bank zdjęć pixabay.com

Google pracuje nad nowymi technikami ułatwiającymi korzystanie ze smartfonów. Nowa funkcja wprowadza możliwość wklejania tekstu bez jego wcześniejszego kopiowania. Firma jest na etapie testowania nowego rozwiązania.

Opcja wklejania bez kopiowania ma proponować elementy, które mogą być wklejone w innych aplikacjach Androida. Będą one wybierane na bazie kontekstu odwiedzanych stron w przeglądarce. Chrome ma podpowiadać fragmenty, które są możliwe do wklejania w innych aplikacjach Androida. Aby aktywować funkcję testową koniczne jest zmodyfikowanie flagi Copyless Paste w mobilnym Chromie.

Jak to jednak działa?

Przede wszystkim całe narzędzie sprowadza się do analizy treści stron, które odwiedzamy. „Schowek” systemu zapamiętuje dane potencjalnie istotne z punktu widzenia całego kontekst. Nowa funkcja ma podawać sugestię do wklejania analizując to, co ostatnio oglądaliśmy, czy czytaliśmy w sieci. Przykładowo, jeśli w Google Chrome przeglądaliśmy stronę internetową jakiegoś miejsca, po przejściu do map Google, nowa funkcja automatycznie poda nam tą nazwę. Informacje będą indeksowane lokalnie i nie zostaną przesłane na serwer. Producenci zapewniają, że informacje nie będą udostępniane poza nasz telefon.

Google przystąpiło do pracy nad tą funkcją już w lutym bieżącego roku. Usługa zostanie udostępniona wszystkim prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Niestety na razie można próbować z niej korzystać jedynie w kanale Canary oraz Beta.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.