W 2016 roku naładujesz baterię w 30 sekund

fot. youtube.com

fot. youtube.com

fot. youtube.com

Do wyjścia z domu pozostało ci kilka minut, a Twój smartfon nadal się nie naładował? Izraelski startup Store Dot znalazł rozwiązanie twojego problemu – baterię, którą ładuje się niecałe 30 sekund.

Nowe, bioorganiczne urządzenie zostało zaprezentowane podczas konferencji Microsoftu „Think Next Conference” w Tel Avivie. Podczas demonstracji, rozładowany smartfon z zamontowaną specjalną baterią został podłączony do ładowarki, która całkowicie naładowała baterię w ciągu 26 sekund. Odkrycie najprawdopodobniej rozwiązujące problemy wszystkich właścicieli smartfonów, zawdzięczamy firmie Store Dot. Co prawda przedstawiła ona dopiero prototyp urządzenia działającego tylko w połączeniu z Samsungiem S4, jednak założyciel firmy, dr Dorn Myersdorf, zapowiedział, że bateria zostanie zintegrowana ze smartfonami w przeciągu roku. Na rynku urządzenia spodziewać możemy się za trzy lata – czytamy na portalu telewizji BBC.

Szczególne właściwości baterii łączą się z zastosowaniem w niej nanodotów – syntetyzowanych chemicznie, bioorganicznych, peptydowych cząsteczek poprawiających wydajność i pojemność elektrolitu. Elektrody działają jak superkondensator i jak wolno rozładowujące się elektrody litu. Co to oznacza dla właścicieli smartfonów? Oprócz tego, że bateria będzie szybciej się ładować, zwiększy się także jej wytrzymałość.

Emocje związane z wejściem na rynek nowego urządzenia nieco opadają, kiedy przyjrzymy się mu dokładniej. Po pierwsze wiele do życzenie pozostawiają jego rozmiary: podczas prezentacji użyto baterii, która wielkością zbliżona była do paczki papierosów. Optymizmem nie napawa także przewidywana cena. Prawdopodobnie będzie trzeba za nią zapłacić ok. 40 procent więcej niż za standardową. Aby więc kupić smartfon z szybko ładującą się baterią, będziemy musieli wydać nawet dwa razy więcej pieniędzy – informuje BBC.com. Do 2016 roku, a więc przewidywanej daty wejścia baterii na rynek komercyjny, pozostało jeszcze trzy lata. Nie pozostaje więc nic innego, jak zacząć odkładać pieniądze na zakup nowoczesnego urządzenia.

Obejrzyjcie nagranie prezentujące możliwości nowej baterii:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9DhJZAhjbcI


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.