Tyle zapłacisz za ładowanie iPhone’a 6

fot. © dolphfyn - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © dolphfyn - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © dolphfyn – bank zdjęć Fotolia.com

Serwis opower.com sprawdził, ile zapłaci amerykański użytkownik w ciągu roku za ładowanie nowego telefonu Apple. Zobaczcie, ile w Polsce będzie Was kosztowała przyjemność używania tego nowego gadżetu.

Korzystając z urządzenia Watts Up Pro Electricity Consumption Meter obliczono, że naładowanie do pełna baterii w iPhone 6 zużywa około 10,5 watogodzin energii elektrycznej. Jeżeli takie ładowanie będziemy powtarzać codziennie przez 365 dni, zużyjemy około 3,8 kilowatogodzin. W USA, jak podaje opower.com, opłata wynosi około 12,30 centów za kilowatogodzinę, w związku z czym roczna opłata za ładowanie wyniesie jedynie 0,47 dolarów.

Ile zapłacimy za ładowanie w Polsce? W naszym kraju, w zależności od operatora, u którego zdecydujemy się kupować energię, cena za 1 kWh różni się nieznacznie i waha między 0,49 zł a 0,61 zł. Uśredniając, jest to około 0,55 zł. W efekcie roczny koszt ładowania nowego dziecka Apple będzie kosztował 2,09 zł.

Więcej zapłacą posiadacze iPhone’a 6 Plus, gdyż to urządzenie ma większą baterię, której ładowanie wymaga 16,8 watogodzin. Jednak, jak podkreśla serwis opower.com, ten telefon wymaga rzadszego ładowania – jedynie raz na 1,46 dnia (metodologia). W efekcie roczna opłata za ładowanie wyniesie 0,52 $.

fot. blog.opower.com

fot. blog.opower.com


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.