Twórca TikToka wprowadza na rynek nowy model smartfona

źródło: theverge.com

Na rynku pojawił się nowy model smartfona, którego twórcą jest chińska firma Bytedance. Tak, tak! Dobrze myślicie! To dokładnie ta sama firma, która odpowiedzialna jest za TikToka. Gdzie można go kupić i jakie ma parametry?

Smartisan Jianguo Pro 3 – nowe dziecko Bytedance

Aplikacja TikTok ma swoje wzloty i upadki. Jednego dnia opisywana jest jako doskonałe narzędzie marketingowe, innego jako 30-dniowa forma rozrywki dla pokolenia Z. Dlatego też, firma Bytedance postanowiła rozwinąć swoją działalność i tym razem postawić na… smartfona.

W styczniu tego roku, chińska firma nabyła odpowiednie patenty technologiczne, a już w lipcu pojawiły się pierwsze pogłoski o nowym modelu smartfona od Bytedance. Dziś natomiast, możemy już mówić o rzeczywistości, ponieważ telefon Smartisan Jianguo Pro 3 wkroczył na rynek technologiczny. Niestety, na ten moment jest dostępny jedynie na rynku chińskim, a dodatkowo posiada specyfikację flagową.

Parametry chińskiego smartfona

Jak czytamy na serwisie thenextweb.com, ekran urządzenia posiada 6,39-calowy wyświetlacz Full HD + AMOLED, procesor Qualcomm Snapdragon 855+ oraz nawet do 12 GB pamięci RAM. Dodatkowo, urządzenie posiada przedni (20 megapikseli) oraz tylni (48-megapikselowy czujnik główny + 13-megapikselowy szerokokątny + 8-megapikselowy teleobiektyw + 5-megapikselowy obiektyw makro) aparat, a bateria równa jest 4000 mAh.

Smartfon od Bytedance jest bezpośrednio skoordynowany z chińską wersją aplikacji TikTok oraz aplikacją DouYin. Cena urządzenia zaczyna się od 2899 RMB (około 1650 złotych). Czy zakres produkcji smartfona Smartisan Jianguo Pro 3 poszerzy się również na inne kraje? Na ten moment nie jest to wiadome, ale prawdopodobnie wszystko okaże się gdy telefon odniesie lub nie sukces w Chinach.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.