Twitter za pomocą funkcji „Mute” wyciszy użytkowników

fot. © CurvaBezier - Fotolia.com

fot. © CurvaBezier - Fotolia.com

fot. © CurvaBezier – Fotolia.com

Od poniedziałku Twitter udostępnia w serwisie twitter.com oraz aplikacji dla systemów iOS i Android możliwość wyciszania wybranych użytkowników. Dzięki funkcji „Mute” będziemy mieć większą kontrolę nad treściami przeglądanymi na Twitterze.

Użytkownicy Twittera, którzy codziennie przedzierają się przez niekończące się tweety wszystkich wyjątkowo aktywnych w serwisie osób i firm, które obserwują, na pewno ucieszą się z nowej funkcji, która będzie dostępna już w ciągu najbliższych tygodni. Jak ogłosił na blogu firmowym Twittera Paul Rosania, project manager serwisu, od poniedziałku użytkownicy będą mogli decydować nie tylko, czyje treści chcą obserwować, ale także kto pisze za dużo lub nieciekawie i nie warto stale otrzymywać powiadomień o jego aktywnościach.

Jak działa „Mute”?

Według przedstawicieli Twittera nowa funkcjonalność pozwoli na większą kontrolę nad zawartością naszych neews feedów bez konieczności wykluczenia użytkownika z grupy obserwowanych. Wyciszenie danego profilu będzie działać analogicznie do listy ulubionych użytkowników, ale na opak. Od momentu wyciszenia nie powinny bowiem do nas docierać kolejne tweety i retweety danego użytkownika oraz inne powiadomienia dotyczące jego aktywności na Twitterze. Jak podkreśla Paul Rosania w poniedziałkowym wpisie na blogu – Wyciszony użytkownik nadal będzie mógł polubić nasze tweety, odpowiedzieć na nie lub przekazać je dalej, my po prostu nie dostaniemy powiadomień o żadnej z tych aktywności w naszych aktualnościach.

Nie dowiesz się, że zostałeś wyciszony

Nie musimy się jednak martwić, że wyciszony użytkownik zostanie poinformowany o zablokowaniu jego konta – (…) użytkownik nie dowie się, że go wyciszyłeś i oczywiście będziesz mógł w dowolnym momencie wyłączyć funkcję dla danego użytkownika – dodaje project manager Twittera. W ciągu najbliższych tygodni funkcja wyciszania ma być dostępna dla wszystkich użytkowników Twittera.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.