Top 10 aplikacji, które ułatwią uczniom powrót do szkoły

Szkoła to miejsca, w którym spotykamy nowych znajomych i zdobywamy wiedzę. Przynosi nam również nowe wyzwania. Z uwagi na to, przygotowaliśmy 10 aplikacji, które na pewno ułatwią powrót do szkoły!

Wrzesień dla każdego ucznia oznacza jedno – powrót do szkoły. Dlatego my, przygotowaliśmy 10 aplikacji, które ułatwią im czas spędzony w szkole.

1.Budzik Puzzle

źródło: play.google.com

Dzień każdego ucznia zaczyna się tak samo – od pobudki. Aplikacja jest dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto nie lubi tego momentu. Obok funkcji, które posiada każdy budzik – Budzik Puzzle oferuje też liczne łamigłówki, które trzeba rozwiązać, aby alarm się wyłączył. Wśród nich znajdziemy, np. działanie matematyczne, odwracanie kart, przepisywanie kodu, zapamiętywanie obrazków, itd. Możemy wybrać pomiędzy trzema poziomami trudności. Co ciekawe, aplikacja posiada także sposoby na sprawdzenie tego czy rzeczywiście wstałeś. Na nasz telefon przychodzi powiadomienie, na które należy odpowiedzieć. Jeżeli tego nie zrobisz – budzik dzwoni ponownie! Jeśli jesteś śpiochem – ta aplikacja to doskonały pomysł na to, abyś już nigdy nie zaspał na pierwszą lekcję do szkoły. Niestety, ta aplikacja dostępna jest jedynie na Androida, jednak istnieją zamienniki dla śpiochów z systemem operacyjnym iOS.

Pobierz na Android

2. Timetable

źródło: apps.apple.com

Wiadomo, że aby ustawić budzik – trzeba wiedzieć na którą godzinę. W planach lekcji często bywa tak, że pierwsze godziny lekcyjne ulegają zmianie. I tu z pomocą przychodzi niezawodna aplikacja – Timetable. Dzięki niej, będziesz pamiętał nie tylko o godzinach, w których rozpoczyna się konkretny przedmiot, numerze sali, ale również o swojej pracy domowej. Aplikacja dostępna jest zarówno na iOS i Androida.

Pobierz na Android

Pobierz na iOS 

3.Water Your Body

źródło: play.google.com

Wiecie, że wypicie odpowiedniej ilości wody, pomaga nam się skupić i zwiększa naszą energię? Dlatego aplikacja Water Your Body powinna znaleźć się w każdym telefonie – zwłaszcza uczniów. Aplikacja nie tylko przypomina nam o tym, że powinniśmy się napić, ale również monitoruje nasze postępy. W dodatku sam możesz ustalić godziny, w których będziesz miał czas się napić. Aplikację znajdziemy zarówno w wersji na Androida, jak też iOS.

Pobierz na iOS

Pobierz na Androida

4. Jak Dojadę

źródło: apps.apple.com

Aplikacja ta będzie pomocna w celu dowiedzenia się o której będzie Twój autobus czy tramwaj. Wystarczy, że wybierzesz miasto, a następnie przystanek na jaki chcesz dojechać. Jak dojadę pokaże Ci czas dojazdu, rozkłady jazdy poszczególnych linii komunikacyjnych i czas, który będziesz musiał pokonać pieszo. Aplikacja dostępna jest zarówno na iOS, jak też na Androida.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

5. XGraphing

źródło: play.google.com

Szkoła, to też lekcje matematyki. Nie dla wszystkich są one przyjemnością, zwłaszcza, dy musi uporać się z wykresami. Doskonale zdają sobie z tego sprawę twórcy aplikacji XGraphing, którzy stworzyli aplikację rozpoznającą funkcję przedstawioną na wykresie, a także odwrotnie, potrafiącą narysować funkcję według wzoru, który wpisze użytkownik. Obrazy, możemy następnie zapisać w swoim telefonie, aby do nich wrócić w przyszłości.  Ta aplikacja występuje tylko dla systemu Android, jednak umieszczamy także link do pobrania na iOS innej, podobnej aplikacji.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

6. Instapaper

źródło: play.google.com

Dzięki tej aplikacji, możesz zapisywać wszystkie ciekawe artykuły z internetu i czytać je w trybie offline. Co więcej, aplikacja ta, nazywana jest krewną Wikipedii, ponieważ dzięki niej również możemy znaleźć interesujące nas treści. Aplikacja potrafi obsłużyć nawet do 500 zapisanych artykułów. Instapaper będzie na pewno pomocnym narzędziem do pisania rozprawek, artykułów czy po prostu nauki do klasówek czy sprawdzianów. Aplikacja jest dostępna zarówno dla użytkoników systemu operacyjnego iOS, jak też Androida.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

7. Forest

źródło: apps.apple.com

Nie potrafisz odłożyć telefonu? Masz mnóstwo uwag za to, że korzystać ze swojego smartfona w trakcie zajęć? Aplikacja Forest jest dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Wyznacz sobie cele i realizuj je. Posadź drzewo, odblokuj nowe gatunki roślin. Za każdym razem, gdy będziesz chciał zakłócić proces dojrzewania Twojego drzewa, np. poprzez wejście na Facebooka – ono umrze. Ciesz się widokiem przyrody we własnym smartfonie i unikaj uwag od nauczycieli w szkole. Forest możesz pobrać zarówno jeżeli korzystasz z iOS, jak też Androida.

Pobierz na iOS

Pobierz na Androida

8. Cam Scanner

źródło: apps.apple.com

Każdy uczeń kiedyś choruje i potrzebuje notatek od swoich rówieśników. Zeskanowanie takich treści, na pewno ułatwi aplikacja Cam Scanner. Pozwala ona przechowywać zeskanowane pliki w formacie PDF, umożliwia ich szybkie wyszukiwanie i sprawia, że ich jakość jest zadowalająca. To doskonałe narzędzie, które ułatwia naukę w szkole i szybkie nadrobienie zaległości. Cam Scanner można zarówno pobrać na Androida, jak też na iOS.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

9. Handy Calc

źródło: play.google.com

Ponownie narzędzie do zadań specjalnych w dziedzinie matematyki. Ten kalkulator, potrafi obliczyć niemalże wszystko: funkcje, waluty, jednostki miar i wag, itd. Tak! Jest wyposażony w konwerter! Niesamowite, prawda? Aplikacja również została przystosowana do obu systemów operacyjnych.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

10. ColorDict Dictionary

źródło: play.google.com/store

Jeżeli jesteś fanem języków obcych – ColorDict Dictionary to aplikacja, która na pewno Ci się spodoba. Możliwe jest tu zmienianie tekstu na mowę, a także włączenie funkcji rozpoznawania głosu, która pozwala znaleźć interesujące nas słowa. W dodatku mamy pełną kontrolę nad kolorystyką słownika, którą możemy zmienić. Ciekawą funkcją jest także obsługa e-booków i robienie notatek. To doskonały pomysł na to, jak zwiększyć swój zasób słownictwa w języku angielskim. Niestety aplikacja jest dostępna jedynie na telefony z systemem operacyjny Android.

Pobierz na Android

A jakie aplikacje pomagają wrócić do szkoły Waszym pociechom? A może jesteście uczniami i również korzystacie z wyżej wymienionych aplikacji?


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.