Tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym z nową klawiaturą Google

fot.YouTube

Dzięki nowej klawiaturze Google możesz prowadzić rozmowy z ludźmi z całego świata, bez konieczności używania dodatkowych aplikacji. Co więcej, dostosujesz także ikonki Emoji do wskazanego języka. Ale to nie wszystko – nowatorska klawiatura posiada jeszcze wiele innych, ciekawych możliwości.

Gboard miał swoją premierę poza granicami kraju już jakiś czas temu. Nie obsługiwał jednak języka polskiego i przeznaczony był jedynie na system iOS. Kilka tygodni temu zadebiutowała jednak wersja na Androida z językiem polskim. Posiada wiele funkcji ułatwiających korzystanie ze smartfonów, takie jak pisanie gestami, pisanie głosowe, automatyczne tłumaczenie, a przy tym jest szybki i niezawodny.

Superszybkie tłumaczenie

Pewnie niejednokrotnie podczas pisania w innym języku zapomniałeś danego słowa. Przerywanie i wyszukiwanie w słowniku jest jednak dość uciążliwe i czasochłonne. Nowa klawiatura Google pozwala na tłumaczenia niemalże w czasie rzeczywistym. Wystarczy wpisać zdanie po polsku, a treść automatycznie zostaje przełożona na wybrany przez nas język. Co najważniejsze, cały proces jest szybki, nie wymaga żadnych dodatkowych czynności i obsługuje ponad 120 języków z całego świata, w tym takie jak: hmong, urdu, oraz zuluski. Ponadto posiada rozbudowany i skuteczny słownik, dzięki temu bez problemu radzi sobie z odmianami wyrazów.

itunes.apple.com

itunes.apple.com

Co jeszcze ciekawego?

Unowocześniona klawiatura umożliwia również wpisywanie treści przeciągając palcem po ekranie. Funkcję tę ma też wiele innych popularnych klawiatur, jednak Gboard wyróżnia się naprawdę wyjątkową skutecznością w rozpoznawaniu wyrazów. Nie ma problemu z wykryciem poprawnej formy, gdyż analizuje cały kontekst zdania. Pisanie staje więc o wiele szybsze i wygodniejsze. Dodatkowo możliwy jest tryb jednej ręki, pozwalający na przypięcie klawiatury do lewego lub prawego brzegu ekranu – wystarczy przytrzymać Enter i wybrać ikonę kciuka. Klawiatura automatycznie zmniejsza się, dzięki czemu możemy wprowadzać tekst jednym palcem. Co więcej, jeśli chcesz szybko usunąć na raz wiele słów, wystarczy przesunąć palcem w lewo od klawisza usuwania.

Jedną z największych zalet tej aplikacji jest integracja z wyszukiwarką Google. Po wciśnięciu symbolu G w górnym lewym roku, przeniesiemy się do panelu wyszukiwania. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu, gdyż nie musimy już wychodzić z programu, aby znaleźć interesującą nas treść. Ponadto w łatwy sposób możemy udostępnić znajomym linki do storn, wideo czy wyszukiwaną lokalizację.

Dwie wersje

Niestety aplikacja przeznaczona na iOS znacznie różni się od tej na Androida. W pierwszej z nich brakuje na przykład aktywacji kilku języków naraz podczas tłumaczenia, a także funkcji pisania jedną ręką. Wspiera natomiast technologię 3D, która umożliwia przesuwanie kursora gestem. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Pobierz na Androida
Pobierz na iOS


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.