Terminal połączony ze smartfonem – płatności kartą bez zbędnych opłat

sumup
Akceptowanie płatności kartami przy użyciu swojego smartfona – czy to możliwe? Tak! Udowadnia to właśnie SumUp, który ze swoim terminalem PIN+ umożliwia wszystkim przedsiębiorcom akceptację płatności kartami.

Mobilne płatności w Polsce zyskują na popularności. Mimo, iż nie jest to u nas tak rozwinięte jak w krajach zachodnich, zapotrzebowanie na tego typu płatności wciąż wzrasta. Może to stanowić problem dla małych i średnich przedsiębiorstw, dla których zakup mobilnego terminala i opłacanie abonamentu może okazać się nieopłacalne. Z pomocą przychodzi SumUp.

PIN+

Firma SumUp oferuje firmom swój własny terminal Chip&Pin, który oparty jest o technologię mikroprocesorową oraz autoryzację transakcji z użyciem kodu PIN. Firma zbudowała własną platformę płatniczą, dostarczając rozwiązania mPOS wraz z własnym terminalem PIN+ oraz aplikacją mobilną dostępną na urządzenia z systemami iOS oraz Android. Wygoda użytkowania wiąże się nie tylko z brakiem stałej opłaty abonamentowej, ale również wielkością urządzenia PIN+. „Terminal PIN+ jest obecnie najmniejszym terminalem w Polsce. Waży zaledwie 120 gram a więc mieści się do każdej kieszeni lub torebki. Jest zasilany dwiema bateriami AAA więc nie trzeba go ładować. Te cechy czynią go w pełni mobilnym. Można go zawsze mieć przy sobie, czy to w taksówce, czy podczas sprzedaży bezpośredniej, naprawy / instalacji u klienta lub podczas targów” – tłumaczy Maxymilian Stella, Country Manager Polska SumUp.

Terminal współpracuje z urządzeniami mobilnymi posiadającymi systemy operacyjne iOS 7 i wyżej oraz Android 4.3 i wyżej oraz Bluetooth 4.0.

Okazja dla MSP

Produkt oferowany przez SumUp to nie lada okazja dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dlaczego? Po pierwsze nie wiąże się z opłacaniem co miesięcznego abonamentu – płacą jedynie prowizję w wysokości 1.95% od każdej przeprowadzonej transakcji. Również sam terminal nie jest drogi – to koszt 295 zł.

Bezpieczeństwo

Terminal PIN+ posiada m.in. certyfikację Europay, EMV czy PCI-DSS. To takie same zabezpieczenia jakie posiadają tradycyjne terminale płatnicze. Płatności przetwarzane są zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, a SumUp regularnie przeprowadza testy bezpieczeństwa.

Zgodnie z raportem Związku Banków Polskich za II kwartał 2014 roku łączna liczba transakcji kartami debetowymi wzrosła o 15.68% w stosunku do II kwartału 2013 roku. Pokazuje to, że zainteresowanie płatnościami bezgotówkowymi wzrasta, dlatego przedsiębiorstwa powinny umożliwić swoim konsumentom tego rodzaju transakcje. Dla tych firm, w których konsumenci płacą kartami sporadycznie doskonałym rozwiązaniem okaże się SumUp, zarówno ze względów finansowych, jak i niewielkich rozmiarów.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.