Tatuaże – nowy sposób na blokadę smartfonów

Cyfrowy tatuaż, źródło: vivaInk.com

Cyfrowy tatuaż, źródło: vivaInk.com

Cyfrowy tatuaż, źródło: vivaInk.com

Przyszłość internetu rzeczy nadchodzi coraz większymi krokami. Tym razem za sprawą specjalnego tatuażu, który odblokuje smartfona. Gadżet jest dedykowany na razie tylko do jednego typu smartfonów.

Jak to działa?

Wygląda na to, że kończy się czas haseł, wężyków i kodów. Przynajmniej tych stosowanych na smartfonach. Cyfrowy tatuaż to naklejka, którą można umieścić na przykład na swojej ręce w miejscu, w którym zazwyczaj znajduje się pasek zegarka. Bierzemy telefon, przeciągamy go wzdłuż nalepki i gotowe – urządzenie zostało odblokowane.

Tatuaż to po prostu maleńki moduł zbliżeniowy NFC. Zrobiono go z miedzi, jest wiec wodoszczelny i trwały. Powinien wytrzymać każdą czynność wykonywaną przez jego właściciela od prysznicu przez trening i pływanie do sprzątania. Producent zapewnia, że trwałość naklejki wynosi 5 dni. Dlatego też w sprzedaży dostępne jest opakowanie 10 tatuaży, które powinny wystarczyć na około półtora miesiąca. Koszt takiego pakietu wynosi 10 dolarów – cena nie jest więc wygórowana, zwłaszcza jeśli -jak twierdzą producenci – posługiwanie się naklejką jest aż tak wygodne.

Istnieje jeden defekt najnowszego rozwiązania. Realizację pomysłu zawdzięczamy firmie VivaInk oraz Motoroli. Dlatego też tatuaż jest na razie dedykowany tylko Motoroli X. Właściciele pozostałych smartfonów zachęceni do zakupienia gadżetu będą musieli jeszcze trochę poczekać lub zastąpić ją po prostu innym.

Jedną z propozycji może być bransoletka Haloband, o której głośno było na początku roku. Spośród wielu funkcji, które oferuje, najprostszą i podstawową jest właśnie możliwość szybkiego odblokowania telefonu. Dużą zaletą gadżetu jest to, że można go nosić cały czas bez konieczności wymiany na kolejny tak, jak Digital Tatoo. Ponadto jego bateria nie wyczerpuje się. Zakup takiego urządzenia to koszt ok. 35 dolarów.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.