Tak trzeba dziś zwiedzać Polskę – ze smartfonem

fot. © massimo_g - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © massimo_g  - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © massimo_g – bank zdjęć Fotolia.com

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a to świetny moment aby odkrywać Polskę. Najlepiej to robić ze smartphonem w dłoni. Zachęca do tego duża ilość użytecznych i pomysłowych aplikacji.

Każdy sklep z aplikacjami mobilnymi pełny jest tych, które oferują użytkownikowi nowoczesną formę zwiedzania miast, jak i poszczególnych dostępnych w nich atrakcji turystycznych. Wirtualną wycieczkę można odbyć chociażby, za pomocą wielokrotnie nagradzanej, aplikacji po kopalni soli Wieliczka. Niedługo powstanie także aplikacja do zwiedzania Stoczni Gdańskiej, po której wirtualnie będą oprowadzać gdańscy seniorzy, pamiętający lata świetności tego miejsca.

Gdańsk

Turyści, którzy wybiorą jako kierunek podróży Gdańsk, mogą już teraz skorzystać z bezpłatnej aplikacji gdansk4U Mobile. Dzięki niej nie tylko z łatwością można znaleźć najważniejsze zabytki, noclegi czy restauracje, ale także być na bieżąco z wydarzeniami kulturalno – rozrywkowymi, które dzieją się w mieście. Do tego dochodzi cała gama inspiracji, dzięki nim znaleźć można pomysły na spędzenie wolnego czasu. Użytkownicy aplikacji mogą liczyć także na zniżki u partnerów wirtualnej karty turysty.

Kraków

Kraków także zadbał o mobilnych turystów. Bezpłatna aplikacja myKRK, dostępna jest w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Co ważne mapy ze wszystkimi zakątkami miasta i atrakcyjne trasy turystyczne, działają również w trybie offline. Aplikacja pozwala także być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami i wydarzeniami, które dzieją się w Grodzie Kraka, a nawet z rozkładami komunikacji miejskiej.

Warszawa

Sposobów zwiedzania stolicy jest wiele, jednym z nich jest aplikacja Archimapa. Została ona przygotowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego, a odpowiada na potrzeby pasjonatów architektury miejskiej XX wieku. Aplikacja pozwala użytkownikom na wybór tras spośród siedmiu kategorii, wśród nich znaleźć można propozycje dla dzieci, architekturę lat 20. czy też warszawski socrealizm.

Reszta kraju

Na tym jednak nie koniec zwiedzania, bo wirtualne przewodniki dostępne są niemal dla każdego regionu kraju. Jednym z bardziej interesujących sposobów zwiedzania polskich miast, jest aplikacja Arguido. Dzięki zastosowaniu technologii Augmented Reality można poprzez aplikację rozszerzyć świat rzeczywisty poprzez ten wirtualny i dowiedzieć się czegoś więcej na temat danego obiektu widzianego w przestrzeni miejskiej. Trasy dostępne w aplikacji zostały opracowane przez profesjonalnych przewodników, jednak każdy użytkownik może stworzyć swoje własne ścieżki. Następnie można się nimi podzielić ze swoimi znajomymi poprzez udostępnienie tras na Facebooku. Podobnie jak i wszystkimi dobrymi wspomnieniami z majowego, długiego weekendu.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.