Już wkrótce kupimy bilet na pociąg przez aplikację

Bilety na tramwaje i autobusy już są, a odprawa samolotowa przez telefon jest normą.Teraz przyszła kolej na… kolej. Pomimo tego, że już od jakiegoś czasu dostępne są aplikacje mobilne z możliwością kupna biletu na pociąg, dopiero teraz zapowiadane są rozszerzenia usług na większą ilość przewoźników.

Czytaj więcej...

Sprzedawcy nie chcą akceptować płatności iPhonem

Mobilny system płatności Apple Pay wystartował nieco ponad tydzień temu w Stanach Zjednoczonych, a już pojawiły się pierwsze oznaki niezadowolenia. Tym razem nie niezadowolonymi są klienci, którym nowy system płacenia telefonem z pewnością ułatwił życie, ale detaliści i właściciele sklepów, którzy muszą pokryć z własnych kieszeni prowizję za płatność za pośrednictwem Apple Pay.

Czytaj więcej...

Apple szykuje przełom w mobilnych płatnościach?

Wraz ze zbliżającą się premierą nowego iPhone’a do sieci wycieka coraz więcej informacji o prawdopodobnych możliwości telefonu. Tym razem chodzi o mobilne płatności. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka ponoć pracuje nad systemem, który zapewni użytkownikom ich smartfonów większe bezpieczeństwo w przypadku transakcji za pomocą telefonu.

Czytaj więcej...