Szybkie przesyłanie plików bez użycia USB za pomocą… QR kodu!

Portal - WiFi file transfers
USB był nieoceniony przez wiele lat, jednakże wraz z rozwojem technologii nasze oczekiwania wobec urządzeń stale rosną. Chcemy szybciej, łatwiej i przystępniej. Producenci aplikacji prześcigają się w pomysłach aby zapewnić nam najlepsze udogodnienia i zdobyć nasze serca.

Ciekawą aplikacją, która być może zdobędzie czyjeś serce jest “Portal – WiFi file transfers”. Jest to rozwiązanie, które pozwala na połączenie komputera z telefonem (bez korzystania z USB), dzięki czemu szybko i łatwo możemy przenosić nasze pliki, a nawet całe foldery.

“Portal” jest bezpłatny, a jego interface łatwy w obsłudze. Wystarczy ściągnąć aplikację na smartfona oraz wpisać jej adres w wyszukiwarce naszego komputera. Następnie otwieramy ją w telefonie i skanujemy QR kod, który pojawia się na ekranie PC. Od teraz urządzenia są połączone i możemy śmiało przesyłać pliki. Wybieramy te, które chcemy skopiować i przenosimy je do okna Portalu na komputerze. Stamtąd automatycznie transferowane są na naszego smartfona. Dodatkowo jeżeli posiadamy Androida w wersji Lollipop lub wyższej mamy do dyspozycji opcję, która umieści pliki na zewnętrznej karcie pamięci.

Portal - WiFi file transfers-play.google.com1

Portal - WiFi file transfers-play.google.com2

Portal - WiFi file transfers-play.google.com3

Mocnym atutem aplikacji jest szybkość. Pliki są przesyłane przez wi-fi dzięki czemu operacja ta trwa błyskawicznie. Ponadto przenoszenie ich nie powoduje zużycia naszego limitu transferu danych.

Pobierz aplikację:
Android

Autorka artykułu: Martyna Bachowska


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.