Szukasz pracy? Poznaj aplikacje, które ułatwią Ci ten proces!

źródło: shutterstock.com

W życiu większości z nas, przychodzi taki moment, kiedy to musimy rozpocząć poszukiwania pracy. Nie jest to niestety nic przyjemnego, a znalezienie oferty spełniającej nasze wymagania i dostosowanej do naszych umiejętności – często bardzo długo trwa. Dlatego przygotowaliśmy dla Was propozycje aplikacji, dzięki którym szukanie pracy może okazać się nie tylko szybsze, ale i przyjemniejsze.

Naprawdę ciężko jest szukać ofert pracy jedynie na stronie pracodawcy. Gdybyśmy chcieli aplikować właśnie w ten sposób, zajmowałoby to nam naprawdę długie godziny i prawdopodobnie wygodniejsza wydawałaby się nam opcja samodzielnego udania się w to miejsce. Na szczęście, wśród aplikacji znajdziemy te, dzięki którym w jednym miejscu, zobaczymy kilkaset ofert. A co więcej, dostajemy możliwość wybrania odpowiednich filtrów. Dzięki temu, szybciej znajdziemy tę wymarzoną.

Poznajcie zatem 6 naszych propozycji aplikacji do poszukiwań pracy.

Praca za rogiem

Screen z aplikacji praca za rogiem.

źródło: apps.apple.com

Zamysł tej aplikacji, na pewno spodoba się każdemu, kto nie lubi lub nie ma takich możliwości, aby dojeżdżać do pracy. Na samym początku, aplikacja Pracuj za rogiem, prosi nas o podanie adresu. Jest to potrzebne po to, aby mogła wyszukać oferty pracy w naszej okolicy. W kolejnym kroku możemy sobie filtrować oferty pracy, zgodnie z naszymi zainteresowaniami. Jednym z filtrów jest również ustawienie, czy w pierwszej kolejności mają się nam pojawiać oferty najnowsze, a może te, których lokalizacja jest nam najbliższa. Za pomocą tej aplikacji skontaktujemy się również z pracodawcą, czy dostaniemy informacje o tym, że pracodawca do nas dzwonił. Dając tym samym możliwość oddzwonienia.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Pracuj.pl

zrzut ekranu z apps.apple.com

źródło: apps.apple.com

To jedna z najbardziej znanych aplikacji do szukania pracy. Oprócz łatwego interfejsu, użytkowników przyciąga również wielość ciekawych kampanii, dotyczących miejsc pracy. W odróżnieniu do pierwszej aplikacji, nie musimy podawać tu adresu, a jedynie wpisać miasto. W filtrach zaś, również możemy uzupełnić rubrykę z rodzajem poszukiwanej przez nas pracy, wymiarem godzin czy wynagrodzeniem. Aplikować także możemy z poziomu Pracuj.pl, natomiast wszelaki kontakt przenosi się wówczas na zewnątrz, np. rozmowę telefoniczną czy maila.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Linkedin

zrzut ekranu z apps.apple.com

źródło: apps.apple.com

LinkedIn to wciąż niedoceniany źródło, biorąc pod uwagę liczbę ofert pracy. Tak naprawdę stworzenie odpowiedniego profilu, przedstawienie w kreatywny sposób swoich umiejętności, może sprawić, że oferty zaczną spływać do nas. Wszystko co należy zrobić, to uzupełnić informacje i… działać.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Indeed

Zrzut ekranu z play.google.com

źródło: play.google.com

 

Indeed to kolejna aplikacja do szukania pracy, obok której nie możemy przejść obojętnie. Występuje tu bardzo dużo ofert, często również tych niedostępnych w innych serwisach czy aplikacjach. Natomiast sam system działania jest bardzo podobny. Zakładamy konto, uzupełniamy informacje i… aplikujemy. Miejmy nadzieję – z powodzeniem!

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Gratka.pl

Zrzut ekranu z apps.apple.com

źródło: apps.apple.com

Gratka.pl to nie tylko miejsce, gdzie pojawiają się ogłoszenia kupna i sprzedaży. Tu również możemy znaleźć pracę, wybierając odpowiedni obszar zainteresowania i wpisując nazwę miasta. W rezultacie, naszym oczom powinna ukazać się lista z propozycjami, na które oczywiście możemy zaaplikować w każdej chwili.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

OLX

Zrzut ekranu z apps.apple.com

źródło: apps.apple.com

Wymieniając aplikacje do szukania pracy, nie możemy nie wspomnieć tej nieco mniej oczywistej, czyli OLX. Tam również, tak jak w przypadku Gratka.pl, oprócz transakcji zakupowych, możemy szukać pracy. Wpisujemy miasto, preferowane stanowiska i zaznaczamy okienko “praca”. Przez OLX również możemy wysłać CV, jak też napisać wiadomość do pracodawcy. Dalszy kontakt natomiast, w większości przypadków odbywa się jednak albo za pomocą telefonu, albo maila. Co ciekawe, tu również jest całkiem spora baza ofert pracy.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Oto nasze propozycje, dzięki którym będziesz w stanie znaleźć więcej ofert pracy. Zachęcamy również do odwiedzić portalu Rocket Jobs, jak i witryn tych miejsc pracy, które nas interesują. Musimy bowiem pamiętać, że nie wszystkie firmy publikują ogłoszenia na tego rodzaju aplikacjach i stronach.

I przede wszystkim – powodzenia w poszukiwaniach! ;)


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.