Spotkaj znajomych dzięki aplikacjom

fot. © nenetus - Fotolia.com

fot. © nenetus - Fotolia.com

fot. © nenetus – Fotolia.com

Wycieczka, impreza, spacer, zakupy – nieważne, gdzie jesteś i co robisz, aplikacje śledzące twoje położenie podpowiedzą znajomym, gdzie mogą cię znaleźć. Poznajcie dwa z wielu geolokalizujących programów.

Wyobraź sobie taką sytuację: nudzisz się, stojąc w długiej kolejce do kasy. W tym samym sklepie, tyle że w innej kolejce, czeka twój znajomy, który nudzi się tak jak ty. Ale o tym nie masz pojęcia. Mógłbyś wysłać do kolegi SMS-a, ale skąd możesz wiedzieć, że znajduje się tak blisko ciebie? Dzięki coraz większej liczbie aplikacji staje się to możliwe – my przedstawiamy wam dwa tego typu programy. Sprawdźcie, czy warto je zainstalować.

SeeU – organizujemy imprezę przez smartfona

W pierwszej kolejności przedstawiamy najnowszą propozycję polskiej firmy Paplus „SeeU”. To szybkie, wygodne i wyjątkowo intuicyjne narzędzie wspierające użytkownika w zakresie gospodarowania czasem, wyróżniające się rozbudowaną usługą lokalizacji – reklamują aplikację twórcy. Dzięki geolokalizacji sprawdzisz na mapie, gdzie w danej chwili znajdują się twoi przyjaciele czy w jakich wydarzeniach właśnie biorą udział. Ponadto SeeU poinformuje o najbliższych imprezach, pozwoli na zaplanowanie dnia, imprezy, dodanie zdjęć czy komentarzy – w tych ostatnich przypadkach bardzo przypomina funkcje portali społecznościowych. Program miał swoją premierę kilka dni temu, pobrało go jak do tej pory kilkaset osób, a opinie na razie są podzielone – niektórych przyciąga swą funkcjonalnością, niektórych natomiast odpycha interfejsem.

SeeU, źródło: informacja prasowa

SeeU, źródło: informacja prasowa

Darmową aplikację pobierzecie tutaj: Android Windows iOS

Find My Friends – śledzimy bliskich

Aplikacja z przyjemną dla oka grafiką wyraźnie stawia już nie na organizowanie imprez, a śledzenie ludzi – po jej zainstalowaniu nie będziesz zastanawiać się, gdzie znajduje się twój partner, dziecko czy przyjaciółka. Jeśli osoby te włączą w swoich smartfonach funkcję geolokalizacji (program działa na podobnej zasadzie co SeeU), będziesz mieć dostęp do informacji o ich aktualnym położeniu. Najważniejsze, że korzystanie z tej funkcji jest obligatoryjne: w przypadku braku zgody na śledzenie, wystarczy wyłączyć tę opcję. Kilkadziesiąt tysięcy pobrań oraz większość pozytywnych opinii może świadczyć o funkcjonalności Find My Friends. Co więcej, śledzić możesz nawet osoby, które nie używają jeszcze smartfonów. Wystarczy, że prześlesz im SMS-a z prośbą o pozwolenie na lokalizowanie.

Find Your Friends, źródło: play.google.com

Find Your Friends, źródło: play.google.com

Pobierz aplikacje: Android Windows iOS

Także Facebook postanowił stworzyć narzędzie, dzięki któremu z łatwością namierzymy naszych znajomych. Mowa o aplikacji Nearby, która na razie dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych, ale z biegiem czasu będzie wprowadzana także w innych krajach. Zamiary Facebooka wzbudziły wiele kontrowersji dotyczących zamachu na prywatność użytkowników. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.