Sochi 2014: pierwsza mobilna Olimpiada?

fot. © smuki - Fotolia.com

fot. © smuki - Fotolia.com

fot. © smuki – Fotolia.com

Z okazji Igrzysk Olimpijskich, organizatorzy przygotowali mobilne aplikacje, aby zmagania sportowe mogli śledzić również ci, którzy nie będą mieli możliwości zobaczyć igrzysk w telewizji.

Sochi 2014 Guide

Aplikacja udziela nam wszelkich informacji na temat wydarzeń w Soczi. Zawiera precyzyjny kalendarz wydarzeń, pozwalający sprawdzić daty i godziny odbywania się konkretnych konkurencji. Bardzo przydatna zwłaszcza dla tych, którzy znajdują się na miejscu, zawiera bowiem praktyczny przewodnik po miejscowości olimpijskiej, pobliskich muzeach, parkach i wystawach. Prócz tego, zapewnia również możliwość zakupu biletu na poszczególne zmagania, ale również biletu na pociąg lub samolot. W aplikacji znajdziemy również dostęp do sklepu w którym kupić możemy pamiątki, akcesoria i wszelkie ubrania z olimpijskim logiem (również dla naszych zwierzaków!). Program pozwala również na prześledzenie trasy, jaką pokonał znicz olimpijski, wirtualnie zwiedzić kampus oraz zobaczyć obszerne galerie zdjęciowe z poszczególnych konkurencji.

sochi_guide1sochi_guide

Pobierz (iOS)
Pobierz (Android)
Pobierz (Windows Phone)

Sochi 2014 Results

Kolejną aplikacją przygotowaną przez organizatorów Zimowych Igrzysk Olimpijskich jest Sochi 2014 Results. Dzięki niej fani zimowych sportów nie muszą się bać, że będą musieli przeszukiwać Internet w poszukiwaniu wyników, gdy przegapią daną konkurencję. Aplikacja dostarcza harmonogram rozgrywek oraz wyniki z każdej konkurencji. Znajdziemy tam również tabele medalową i wizerunki wszystkich sportowców, w których zawarte są podstawowe informacje o zawodniku, jego rezultaty oraz zdjęcia zrobione podczas trwania olimpiady. Łatwe i przejrzyste menu pozwala nam w szybki sposób znaleźć interesującą nas konkurencję i sprawdzić jak potoczyły się rozgrywki, zaś tym którzy nie mają dostępu do telewizora pozwala śledzić je za pomocą smartphona czy tabletu.

results_sochiresults_sochi1

Pobierz (iOS)
Pobierz (Android)
Pobierz (Windows Phone)

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi budziły i wciąż budzą wiele kontrowersji. W Internecie można znaleźć wiele niezadowolonych opinii dotyczących zakwaterowania czy problemów z kupnem biletów. Pewne jest jednak, że organizatorzy włożyli dużo pracy w przygotowanie mobilnych aplikacji. Są one bardzo proste w obsłudze i zapewniają dostęp do szerokiej bazy danych. Minusem są jedynie zaledwie 3 wersje językowe – francuska, angielska i rosyjska – przez, co zawęża się grono odbiorców aplikacji.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.