Slingshot, czyli Snapchat od Facebooka

fot. play.google.com/store

fot. play.google.com/store

fot. play.google.com/store

Oficjalnie do Google Play i Apple App Store trafiła nowa aplikacja przygotowana przez programistów Facebooka. Mowa o Slingshot, czyli komunikatorze zbliżonym pod względem funkcjonalności do Snapchata. Kilka dni po premierze aplikację można już pobrać na całym świecie. Czym Slingshot różni się od Snapchata?

Parę miesięcy temu Facebook próbował nabyć coraz popularniejszą aplikację Snapchat pozwalającą na wymianę zdjęć, filmów oraz wszelkiego typu grafik z zastrzeżeniem, że odbiorca widzi wiadomość tylko przez 10 sekund, potem jest ona usuwana. Teoretycznie jest to bezpieczna metoda, jeżeli nie chcemy, aby nasze zdjęcie zostało zapisane na dysku odbiorcy. W praktyce istnieją sposoby na ominięcie automatycznego usuwania, wiążę się to jednak z szeregiem komplikacji. Twórcy Snapchata nie przyjęli jednak oferty Facebooka, wobec czego ten przygotował własną aplikację „Poke”, która nie spotkała się z zainteresowaniem użytkowników. Teraz pora na Slingshot, z którym Facebook wiąże większe nadzieje.

Chcesz odebrać zdjęcie? Zrewanżuj się!

Slingshot bazuje na idei Snapchata, jednak wprowadza też parę zmian. Do wykonywanych zdjęć i rysunków możemy wprowadzać tekst, dodawać różne ozdobniki graficzne i wysyłać do znajomych. Zasadniczą nowością jest jednak konieczność zrewanżowania się za zdjęcie. Co to znaczy? Przykładowo jeżeli nasz znajomy podeśle nam jakieś zdjęcie, to żeby je odebrać także będziemy musieli podesłać mu swoje. Zatem okazuje się, że zawsze musimy dać coś od siebie, jeżeli druga osoba przygotowała dla nas wiadomość.

Pomysł wydaje się intrygujący, ale okaże się zapewne irytujący dla osób, które znają się już doskonale i potrzebują wysłać szybki komunikat bez potrzeby otrzymania odpowiedzi. Bardzo prawdopodobne więc, że powstaną gigabajty internetowych śmieci przesyłanych odruchowo tylko po to, aby odebrać wiadomość nadesłaną od znajomego.

Aplikacja podobnie jak Snapchat działa niezależnie od Facebooka i musimy własnoręcznie wprowadzać kontakty. Slingshot można pobrać za darmo ze sklepu Google Play lub Apple App Store.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.