Samsung konkurencją dla Apple’a? Które urządzenia mogą ze sobą konkurować

Niedawna promocja nowych urządzeń Apple’a wielu wprawiła w zachwyt. Jednak na pewno w gronie tych osób na próżno szukać miłośników urządzeń Samsunga. Wszystko dlatego, że konkurent Apple’a wypuścił na rynek urządzenia, które mogą stać się tańszą alternatywą.

Samsung Tab S6 a iPad Pro

Nie da się ukryć, że iPady od Apple’a są najlepszymi tabletami, jakie oferuje rynek nowych technologii. Jednak nie każdego stać na to, aby go zakupić. I tu z pomocą może przyjść urządzenie, które proponuje nam Samsung. Nowy tablet jest o około 600 złotych tańszy, a w dodatku jego funkcje niedaleko odbiegają od tych, które proponuje gigant. Prezentujemy porównanie, którego dokonał serwis mashable.com.

  • Rysik

Nowy rysik S Pen również został zaktualizowany i od teraz posiada on funkcję bluetooth, który ułatwia zdalne sterowanie tabletem. Umieszczony został na tablecie, za pomocą specjalnego magnesu i w ten sam sposób się ładuje. To dobra informacja dla wszystkich, który potrafią je gubić.

źródło: mashable.com

W nowym systemie Android zostały naprawione wszelkie usterki, które były widoczne w starszych systemach operacyjnych, ale również z wcześniejszym modelem Samsunga Tab S6.

  • Parametry

Jak czytamy na serwisie mashable.com, Nowy tablet posiada również cieńszą obudowę , która dodatkowo jest odporna na odciski palców. Od teraz jego grubość wynosi 5,7 mm, czyli niewiele mniej niż iPad Pro- 5,9 mm. Tab S6 posiada 10,5 calowy wyświetlacz i obsługują Dolby Atmos.

źródło: mashable.com

Oprócz wyżej wymienionych, warto wspomnieć, że Tab S6 posiada również 8-megapikselowy aparat do selfie i 13-megapikselowy z tyłu  i 5-megapikselowy ultra-szerokokątny.

Tablet posiada także układ Qualcomm Snapdragon 855 i 6 GB pamięci RAM, co według producenta może podnieść wydajność urządzenia o ponad 80%.

  • Bateria i dodatkowe funkcje

Pojemność baterii uległa zmianie i jest to jeden z minusów nowego modelu od Samsunga. Nowy model oferuje  baterię z 7,300 mAh w porównaniu do Tab S4 do 7 040 mAh w Tab S6 Tablet posiada również czytnik linii papilarnych i czujnik optyczny OnePlus 6T i 7 Pro oraz opcję odblokowywania tabletu za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy.  Nie posiada jednak gniazda słuchawkowego 3,5 mm, tak jak w poprzednich modelach tego urządzeniach.

Samsung Galaxy Watch Active 2 a Apple Watch

Koszt Galaxy Watch Avtive 2 to około 1 200 złotych. Występuje w dwóch rozmiarach – 40 mm i 42 mm. Jest wykonany ze stali nierdzewnej i posiada system obrotowej tarczy, który jest znany z wcześniejszych modeli zegarków Samsunga. Dodatkowo, przewidziana została łatwa zmiana pasków w różnych wariantach kolorystycznych.

źródło: mashable.com

  • Parametry

Przede wszystkim warty uwagi wydaje się być wyświetlacz. I tak, 40 mm ma 1,2-calowy ekran, a 44 mm ma 1,4-cala. Ponadto, smartwatch od Samsunga posiada 4 GB pamięci w obu modelach, 768 MB pamięci RAM w 40 mm i 1,5 GB pamięci RAM w 44 mm, Bluetooth 5.0 i wbudowany GPS. Jest wodoodporny. Producent ulepszył także czujniki i zwiększył czułość wewnętrzną urządzenia. Dzięki temu jest lepszym wsparcie podczas treningu, dokładniej monitoruje serce i śledzi sen każdego, kto założy go na rękę.

źródło: mashable.com

To naprawdę doskonałe produkty, które oferuje nam Samsung. Czy rzeczywiście parametry, które oferuje Samsung wiele odstają od tych zaproponowanych na konferencji Apple’a? Każdy powinien ocenić sobie to sam, ponieważ wie z jakich funkcji będzie korzystał najczęściej.

Na pewno na dziś to jedne z lepszych i tańszych zamienników zarówno iPada Pro, jak też Apple Watcha.

 


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.