Rysujesz albo tworzysz muzykę? Sprawdź te aplikacje!

fot. © Halfpoint - Fotolia.com

fot. © Halfpoint - Fotolia.com

fot. © Halfpoint – Fotolia.com

Lubisz rysować, szkicować lub projektować? A może chętnie tworzysz muzykę albo miksujesz istniejące utwory? Jeżeli czujesz w sobie artystyczne skłonności, to z pewnością warto zainteresować się aplikacjami mobilnymi, które dadzą upust twojej kreatywności.

Czasami może okazać się, że staną się one nawet bardziej wciągające niż ich realne odpowiedniki, wystarczy tylko zobaczyć, to jakiej wprawy doprowadziły one niektórych wirtuozów sztuki mobilnej.

Brushes

fot. itunes.apple.com/pl

fot. itunes.apple.com/pl

To zestaw podstawowych narzędzi do malowania na urządzeniach od Apple. Z pewnością do wykonywania różnego typu rysunków wygodniejszym urządzeniem okaże się tablet ze względu na swój rozmiar. Aplikacja pozwala na malowanie w trybie pełnoekranowym wraz z dostępem do ogromnej ilości funkcji. Możemy dopasować rozmiar pędzla, kolor, formę malowania a także operować warstwami graficznymi. To z pewnością jeden z najbardziej funkcjonalnych programów do malowania na iOS. Wystarczy spojrzeć jakie cuda potrafią na nim zrobić bardziej wprawieni artyści.

Pobierz (iOS).

Malowanie obrazów i Infinite Painter Free

fot. play.google.com/store

Malowanie obrazów / fot. play.google.com/store

Alternatywną na system Android może być Malowanie obrazów. To również prosty program zapewniający podstawowe narzędzia związane z tworzeniem i edycją plików graficznych.

Pobierz (Android).

fot. play.google.com/store

Infinite Painter Free/ fot. play.google.com/store

Z kolei najciekawszym szkicownikiem spośród prezentowanych darmowych aplikacji jest Inifite Painter Free. Do korzystania z tej aplikacji potrzebny jest rysik, jednak pozwala ona również na tworzenie realistycznych szkiców i może okazać się przydatna dla każdego miłośnika rysowania.

Pobierz (Android).

Zupełnie inne malowanie

fot. play.google.com/store

fot. play.google.com/store

Jeżeli lubimy kolorystykę neonową i malujemy głównie dla relaksu, to warto wypróbować aplikację pozwalającą na zupełnie niekonwencjonalne rysowanie. Aplikacja z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, a dorosłym sprawi sporo frajdy. Można też przygotować ciekawy rysunek bliskiej osoby jako prezent lub tworzyć „świecące” historie. Jedną z wielu takich aplikacji jest Glow Draw.

Pobierz (Android).

Muzycznie: Music Maker Jam i DJ Studio 5

fot. play.google.com/store

Music Maker Jam/ fot. play.google.com/store

Sympatykom tworzącym własne utwory elektroniczne i wszystkim tym, którzy chcieliby tego spróbować warto polecić program Music Maker do tworzenia własnych piosenek. Praca przebiega standardowo na paru ścieżkach odpowiadających różnym brzmieniom. Program oferuje też sporo różnych filtrów i dodatkowych efektów.

Pobierz Music Maker Jam (Android).

fot. play.google.com/store

DJ Studio 5 / fot. play.google.com/store

Do miksowania piosenek warto wykorzystać DJ Studio 5. Aplikacja służy raczej jako zabawka, ale przez chwilę można poczuć się jak prawdziwy DJ. Program w czasie remiksowania na żywo utworów oferuje takie funkcje takie jak synchronizacja tempa piosenek, zapętlanie określonych fragmentów, czy korekcja tonów niskich, wysokich i średnich. Powstałe remiksy możemy również zapisać w pamięci naszego urządzenia. Dodatkowo znajdziemy efekty, filtry i sample do naszego użytku.

Pobierz DJ Stuido 5 (Android).


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.