Rozpoczął się proces rezerwowania bezpłatnej wersji Windows 10

fot. microsoft.com/pl-pl/windows/features

fot. microsoft.com/pl-pl/windows/features

fot. microsoft.com/pl-pl/windows/features

Microsoft wielkim krokami zbliża się do premiery najnowszego systemu operacyjnego Windows 10. Oficjalną datę premiery wyznaczono na 29 lipca, a na rynek wypuszczono pierwsze aplikacje dedykowane nowemu systemowi. Ponadto od niedawna rozpoczął się proces rezerwowania bezpłatnej wersji systemu.

Zarezerwuj swojego Windowsa 10!

Użytkownicy Windowsa 7, 8 i 8.1 mogą zauważyć pojawienie się nowej ikony zachęcającego do zarezerwowania bezpłatnej wersji systemu Windows 10. Jego instalacja a właściwie pobranie (bo instalacji możemy dokonać w dowolnym czasie) nastąpi zaraz po oficjalnym udostępnieniu softu.

W trakcie rezerwacji możemy podać adres e-mail, na który zostanie wysłana informacja o możliwości pobrania plików instalacyjnych. Według informacji podawanych w sieci powiadomienie o rezerwacji nowego systemu wysyłane są stopniowo i losowo do użytkowników na całym świecie, niektórzy muszą zatem jeszcze chwilę poczekać.

fot. Mobileclick

fot. Mobileclick

Smartfony już dawno w fazie testów

Od ponad trzech miesięcy użytkownicy smartfonów mogą zainstalować próbną wersję systemu Windows 10 będącej w fazie beta. Aby dołączyć do testów nowego softu należy pobrać bezpłatną aplikację Windows Insider a następnie skorzystać z podglądowej wersji Windows 10. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Microsoftu, a listę obsługiwanych modeli można znaleźć tutaj.

Aplikacje pod Windows 10

Microsoft dokonał już także aktualizacji niektórych aplikacji. MSN Money (Finanse), MSN Sports (Sport) oraz MSN Weather (Pogoda) otrzymały aktualizację do wersji 4.3.80.0 kompatybilnej z Windowsem 10.

Strategia promocyjna

Docelowo system Windows 10 ma być bezpłatny dla użytkowników indywidualnych Windowsa 7 oraz Windowsa 8 i 8.1 posiadających legalne wersje. Na aktualizację użytkownicy będą mieć rok. Nowy system operacyjny ma być więc systemem masowym dostępnym na wszystkich urządzeniach od komputerów stacjonarnych, laptopów po tablety i smartfony. W ten sposób Microsoft chce ujednolicić grupę odbiorców swojego systemu, tym samym umacniając swoją pozycję lidera. Jednocześnie wielce prawdopodobne, że chce także uniknąć błędu sprzed kilku lat, kiedy to podczas premiery kolejnych systemów operacyjnych, Windows XP wciąż miał największy udział w rynku.

Proces udostępniania systemu to świetna strategia marketingowa giganta z Redmond. Dzięki temu o systemie jeszcze na długo przed premierą dowiedzą się miliony użytkowników. Premiera najnowszego systemu według oficjalnych doniesień ma mieć miejsce 29 lipca bieżącego roku.

https://www.youtube.com/watch?t=15&v=3ngnzY5xtI8


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.