Revolut ostrzega przed cyberprzestępcami i zmienia regulamin na niekorzyść bezpłatnych użytkowników

źródło: shutterstock.com

Użytkownicy Revoluta zostali ostatnio poinformowani o cyberprzestępstwach oraz o zmianach w regulaminie. Oto co zmieni się w regulaminie oraz na jakie wiadomości należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie zostać oszukanym.

Revolut – ostrzeżenie przed wyłudzeniami

Zostałeś poproszony, w imieniu Revoluta o podanie danych osobowych lub kliknąłeś w wysłany przez nich link? Jeżeli tak, mogłeś paść ofiarą oszustwa albo właśnie uniknąłeś problemów. Droga mailową, poinformował o tym swoich użytkowników sam Revolut. Wyraźnie przy tym zaznaczając, o jakie informacje nigdy nie poprosi użytkowników poza aplikacją.

źródło: zrzut ekranu

Jak czytamy, Revolut zaznaczył, że nigdy nie poprosiłby o kliknięcie w link, podanie kodu PIN lub 16 cyfrowego numeru karty. Start-up nie wyśle też wiadomości o podejrzanej aktywności w obrębie Twojego konta.

Aplikacja postanowił również wysłać informacje ułatwiające rozpoznanie ataku pishingowego.

źródło: zrzut ekranu

Dostajemy prośbę, aby w pierwszej kolejności uzgodnić, czy otrzymana przez nas wiadomość jest wiarygodna. Kolejnym krokiem jest ustalenie zasadności pobrania od nas poufnych danych. Jeżeli nie, Revolut prosi o usunięcie jej oraz numeru telefonu, z którego ona pochodzi. Użytkownicy dostali także ostrzeżenie dotyczące połączeń telefonicznych. Aplikacja zaleca rozłączenie się oraz usunięcie numeru telefonu, kiedy nasz rozmówca przedstawi się jako przedstawiciel start-upu, czyli Revoluta. Gdy po wykonaniu tych czynności lub w innych zastanych sytuacjach Twoje wątpliwości nie ustąpią – skontaktuj się zespołem technicznym aplikacji.

Zmiany w regulaminie

Obok maila z ostrzeżeniem przed pishingiem, użytkownicy dostali również wiadomość dotyczącą zmiany regulaminu. Najważniejsze zasady zostały wypunktowane tak, aby nawet ten, kto nie zdecyduje się w przeczytać w całości nowego regulaminu, miał świadomość wprowadzonych zmian.

źródło: zrzut ekranu

źródło: zrzut ekranu

Zmiany te mogą namieszać nieco wśród użytkowników Revoluta. Natomiast wszystkie z nich, wydają się być uzasadnione. Ogromny plus również za to, że aplikacja umieściła na specjalnej planszy te najważniejsze tak, aby każdy użytkownik mógł zwrócić na nie uwagę. Taka decyzja również może świadczyć o tym, jak ważne mogą one być dla każdego, kto korzysta z usług aplikacji Revolut.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.