Randka przez aplikację

fot. © Robert Kneschke - Fotolia.com

fot. © Robert Kneschke - Fotolia.com

fot. © Robert Kneschke – Fotolia.com

Single bardzo chętnie korzystają z aplikacji do randkowania. Coraz więcej ludzi na świecie używa urządzeń mobilnych do znalezienia swojej drugiej połowy. Czy okaże się to normą społeczną czy jedynie chwilową modą?

Jak podają wyniki przeprowadzonego w tym roku badania przez Pew Internet, średnio 38% Amerykanów szukających partnera/partnerki zdecydowało się na skorzystanie z aplikacji mobilnych do flirtowania czy nawiązania znajomości. Czy miłość może być towarem? Okazuje się, że dla producentów aplikacji randkowych tak, a sami możemy obserwować kolejną już ewolucję cyfrowej miłości.

Do niedawna prym wiodły portale randkowe, jednak ich czas może dobiegać końca ze względu na dużą popularność aplikacji randkowych, które bardzo łatwo umożliwiają nie tylko odnalezienie drugiego singla, ale także wykonują szereg czynności za nas, jak planowanie i podpowiadanie, pozostawiając także poczucie anonimowości. Ponadto aplikacje nastawione są na dobrą zabawę, podczas gdy na portalach może czasami wiać nudą. Przyjrzyjmy się przykładowym propozycją.

Jak randkować przez smartfona?

W Elimidate to panie rozdają karty – kobieta wybiera na podstawie imienia, wieku, miejsca zamieszkania i jednej ciekawostki paru mężczyzn, a następnie stawia im pytania/wyzwania, np. „Co zrobiłbyś na kolację?”. Adorator musi wysłać zdjęcie przygotowanej potrawy. Najgorszy zdaniem wybranki odpada i tak aż do wyłonienia ostatecznego kandydata na randkę.

W przypadku startupu TrueView możemy wierzyć, że uda nam się znaleźć kogoś idealnie do nas dopasowanego i ta osoba nie poda nam zmyślonych informacji. Podczas gdy na portalach ludzie koloryzują na potęgę, w TrueView nie jest to możliwe. Na postawie geolokalizacji i danych z serwisów społecznościowych aplikacja sama zbiera o nas informacje i przedstawia podsumowanie. Partner/-ka dowie się więc, gdzie najczęściej lubimy jeść, jakiej muzyki słuchamy i czy jesteśmy wysportowani (jeśli podajemy dane o spalaniu kalorii na Fabebooku). Inaczej mówiąc, prawda okazuje się kluczowym wyznacznikiem i najmocniejszym afrodyzjakiem.

Mnóstwo ryb (Plenty of fish) to jedna z najbardziej popularnych aplikacji, która szczyci się posiadaniem ponad 38 mln użytkowników na całym świecie. To jedna z tych apek, która powstała na podstawie serwisu i równolegle z z nim jest prowadzona, co pozawala na łatwą synchronizacją danych. Startup pozwala na czatowanie i poznawanie nowych ludzi praktycznie w każdym miejscu na świecie.

Cyber-randka

Czy randkowanie przez aplikacje to przyszłość? Jeżeli tylko ten sposób poznawania nowych ludzi i spotykania się z nimi przypadnie użytkownikom do gustu, to ewidentnie stanie się on nie tylko znakiem czasów, ale także kolejnym sektorem biznesowym, w ramach którego swoje programy tworzy i oferuje coraz więcej firm. Trend jest właściwie rosnący, podobnie jak dochody twórców i zadowolenie singlów.

fot. pewinternet.org

fot. pewinternet.org

fot. pewinternet.org

fot. pewinternet.org


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.