Przegląd inteligentnych zegarków. Który wybrać?

fot. © alexey_boldin - Fotolia.com

fot. © alexey_boldin - Fotolia.com

fot. © alexey_boldin – Fotolia.com

Samsung Gear2, Apple iWatch oraz Google SmartWatch to najbardziej oczekiwane inteligentne zegarki tego roku. Premiera Gear2 przyniosła jednak niewielkie rozczarowanie, a co zamierza zaoferować konkurencja? Nie milkną doniesienia na ten temat, przyglądamy się najciekawszym z nich.

W grudniu minionego roku pisaliśmy o trzech propozycjach tzw. „inteligentnych” zegarków, które były już dostępne na rynku. Rok 2014 przyniesie zapewne dużo zmian, bo sam popyt na tego rodzaju urządzenia zdaje się ewidentnie wzrastać, więc coraz więcej znanych marek decyduje się na stworzenie własnego modelu.

Samsung Gear2 – ulepszony poprzednik bez Androida

Pod koniec lutego Samsung bez większego nagłośnienia sprawy zaprezentował zegarki Gear 2 oraz Gear 2 Neo, następców modelu Galaxy Gear. Największy zaskoczeniem okazała się rezygnacja z systemu Android (stąd pominięcie członu „Galaxy”) na rzecz Tizena, rozwijanego przez Samsunga na własną rękę.

Nowe modele przypominają poprzedni zegarek. Ekran o przekątnej 1,63 cala (sAMOLED), o rozdzielczości 320×320 pikseli, 512 MB pamięci RAM oraz 4GB przestrzeni wbudowanej na prywatne dane użytkownika. Dwurdzeniowy procesor wyposażony został w taktowanie 1 GHz. Nowością jest czujnik tętna i podczerwień. Świadczy to być może o planach wykorzystania zegarka do aplikacji sportowych oraz w przypadku podczerwieni – sterowania urządzeniami RTV.

Zegarek standardowo posiada system powiadomień o nadchodzących wiadomościach, odtwarzacz plików muzycznych, kalendarz, informacja o pogodzie, stoper, komunikator ChatON, funkcje sterowania głosem S Voice, jednak czy przekona użytkowników o jego innowacyjności? Sprawdźmy, co u konkurencji.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Google SmartWatch: wielka tajemnica

Cały czas pojawiają się różne spekulacje, która ze znanych marek odpowiada ostatecznie za stworzenie wraz z Google nowego SmartWatcha. Najpierw pojawiły się informacje, że jest to LG, jednak najprawdopodobniej chodzi wykupioną przez internetowego giganta Motorolę, w związku z opublikowanymi w zagranicznych portalach zdjęciami ubiegłorocznego prototypu.

Wiele wskazuje na to, że zegarek będzie wyposażony w plastikowe wykończenia z z centralnie umieszczonym kolorowym wyświetlaczem LCD. Wciąż jednak brak oficjalnych doniesień na temat tego produktu. Wiadomo jednak, że SmartWatch ma działać na Androidzie i m.in. synchronizować wiadomości i połączenia z tymi w smartfonie użytkownika.

fot. androidpolice.com

fot. androidpolice.com

Apple iWatch: wielkie nadzieje

O propozycji Apple pisaliśmy już niedawno na łamach Mobileclick. Pokrótce warto przypomnieć, że największa innowacją ma być system ładowania zegarka (ładowanie solarne lub kinetyczne), który ma stanowić alternatywę dla tradycyjnych metod. Ponadto przełomowe mogą okazać się usprawnienia w zakresie monitorowania ruchu i zdrowia użytkownika (ilość kroków, pomiar ciśnienia, poziomu nawodnienia itp.) oraz dość nietuzinkowy i oryginalny wygląd. Więcej można przeczytać tutaj.

fot. toddham.com

fot. toddham.com

Alternatywa? Goclever Chronos

Firma Goclever zaprezentowała początkiem marca pierwszy inteligenty zegarek tej marki, którego największą siłą jest długo działająca bateria, prostota użytkowania i niska cena (sugerowana cena detaliczna 199 zł). Model Chronos ma oczywiście znacznie bardziej ograniczone funkcje niż wymieniani wcześniej poprzednicy. Informuje o nieodebranych wiadomościach i połączeniach, ale nie mamy już możliwości sprawdzenia szczegółów, kto dzwonił i o której. Możemy także wysłać sygnał alarmowy do urządzenia pozwalający odnaleźć smartfon lub wyzwolić zdalnie spust migawki. Pytanie jednak, czy to wystarczy przeciętnemu użytkownikowi, który decydując się na zakup inteligentnego zegarka, oczekuje chyba czegoś więcej.

fot. http://android.com.pl/?p=23639

fot. android.com.pl/?p=23639


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.