Poznaj ludzi w kwarantannie dzięki aplikacji Dialup

źródło: shutterstock.com

Czujesz się samotny będąc w kwarantannie? Danielle Baskin i Max Hawkins widocznie dobrze Was rozumieją, ponieważ stworzyli dodatkową kartę w swojej aplikacji Dialup o nazwie Quarantine Chat. Na czym to polega?

Rozmowy w kwarantannie

Wiele osób, zwłaszcza tych towarzyskich, w kwarantannie nie czuje się zbyt komfortowo. I właśnie z myślą o nich powstała dodatkowa karta w aplikacji Dialup. Początkowo, ta aplikacja miała być jedynie formą kontaktów między znajomymi artystów Daniella Baskina i Maxa Hawkinsa. Jednak w czasach panującej pandemii, twórcy zauważyli, że właśnie w ten sposób mogą pokonać samotność. Aplikacja polega na tym, że decydując się na Quarantine Chat losuje Tobie dowolnego rozmówcę, z którym odbywasz krótką rozmowę jeden na jednego.

źródło: mashable.com

Jak czytamy w serwisie mashable.com, Ludzie zazwyczaj podczas tej rozmowy pytają o widok za oknem, zmiany jakie nastały w krajobrazie w związku z pandemią oraz po prostu o codzienność, aby poczuć, że mają kontakt z drugim człowiekiem. A to nie jedyna grupa, jaką możemy wybrać z poziomu aplikacji.

źródło: mashable.com

Na zaznaczonej powyżej grupie, dochodzi również także do wymiany swoich spostrzeżeń, czytania wierszy, czy opowieści kulturalnych z życia miasta. Trzeba przyznać – bardzo ciekawa inicjatywa.

Czy to naprawdę komuś potrzebne?

Kwarantanna nie jest dla nas miłym doświadczeniem. Siedzimy w domu, nasze wyjścia ograniczone są do minimum. Często ludzie również spędzają ją samotnie, w swoich czterech ścianach. Taka aplikacja może stać się zatem dla nich remedium, które sprawi, że chociaż na chwilę o tym zapomną. To piękna inicjatywa i prawdę mówiąc, zachęca ona do zwrócenia uwagi na drugiego człowieka, który być może właśnie teraz jest w domu sam i oczekuje na jakiś telefon. Jeżeli znamy takich ludzi to może warto podczas tej kwarantanny do nich zadzwonić i poświęcić chwilę na to, aby ich wysłuchać. I właśnie do tego my również Was zachęcamy!


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.