Poznaj 10 aplikacji, które przydadzą Ci się podczas podróży

źródło: shutterstock.com

Na podróże małe i duże nie zaszkodzi wyposażyć się w kilka dobrych aplikacji. My przygotowaliśmy dla Was 10 takich propozycji, które pomogą Wam cieszyć się zwiedzaniem, bez zbędnych kłopotów.

Podróże, poznawanie nowych ludzi, miejsc, kultur. Nic dziwnego, że ta forma spędzania wolnego czasu ma się naprawdę dobrze, a grono jej miłośników się powiększa. I właśnie z myślą o nich, przygotowaliśmy zestawienie 10 aplikacji podróżniczych, które na pewno sprawdzą się u niejednej osoby.

Tłumacz Google

źródło: apps.apple.com

Tę aplikacje znają wszyscy. Każdy, chociaż raz w życiu z niej korzystał. Nie jest to być może bardzo dokładny tłumacz, ale z roku na rok coraz bardziej się rozwija i radzi sobie coraz lepiej. Google Translator pomoże Ci w prostej komunikacji zagranicą na trzy sposoby. Jeden z nich to tłumaczenie usłyszanych przez aplikację słów. Drugi, tłumaczenie pisemne, np. z języka angielskiego na polski. I w końcu trzecie, czyli tłumaczenie tego, co wcześniej uwieczniłeś na zdjęciu. Co więcej, tłumaczenia możesz robić także offline. Jednak wówczas, obsługuje ona jedynie 59 języków. I oczywiście, w tym przypadku nie musisz ściągać aplikacji, ale jeśli się na to zdecydujesz, korzystanie z Google Translatora będzie jeszcze łatwiejsze. We wszystkich wariantach jest ona zupełnie za darmo. Użytkownicy systemu operacyjnego iOS i Android oceniają ją na 4,5.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Here WeGO

źródło: apps.apple.com

Czasami wyprawa do innego kraju nie jest aż tak dużym problemem, jak poruszanie się po nim. Here WeGO pozwala zaplanować swoją trasę bez względu na wybrany przez nas środek lokomocji. Ponadto, dostajesz też możliwość zamówienia ubera, taksówki itd, jedynie poprzez jedno kliknięcie. Aplikacja jest bezpłatna. Jej ocena w App Store to 4,1, a w Sklepie Play 4,3.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Izi.Travel

źródło: apps.apple.com

To bezpłatna aplikacja, którą każdy, głodny historii podróżnik powinien zainstalować. Po jej zainstalowaniu, musisz pozwolić aplikacji na dostęp do lokalizacji, a ta z kolei opowie Ci o obiektach znajdujących się w Twoim otoczeniu. Zawiera 10100 tras audio, 8000 tras zewnętrznych i 2100 tras muzealnych obejmujących 2500 miast w 102 krajach w 58 językach. Dodatkowo, gdy wcześniej pobierzesz odpowiedni przewodnik, masz możliwość wysłuchania opowieści offline zawsze wtedy, gdy będziesz chciał do niej wrócić. Ocena Izi.Travel w App Store to 4,8, a w Google Play 4,4.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Revolut lub Curve

źródło: apps.apple.com

Jedną z potrzebniejszych aplikacji jest na pewno ta, która pomoże Ci płacić w każdej walucie, bez zbędnych kosztów i szukania kantoru. Do wyboru masz tu dwie, wiodące aplikacje w tej kategorii – Revoluta i Curve. Nie tak dawno pisaliśmy artykuł, gdzie porównywaliśmy obie. Jeżeli więc chcesz zdecydować zgodnie z własnymi preferencjami, konieczne tam zajrzyj.

Pobierz Revolut na iOS, Pobierz Curve na iOS

Pobierz Revolut na Androida, Pobierz Curve na Androida

CheckMyTrip

źródło: apps.apple.com

Dziki tej aplikacji poznasz szczegóły dotyczące lotu, hoteli, restauracji, wycieczek i spotkań. Check my trip powstała z myślą o zorganizowanych podróżnikach, którzy lubią wcześniej zrobić odpowiedni plan podróży. Dostaniesz również 5 dniową prognozę pogody dla miejsc, gdzie zaplanowałeś wyprawę. O wszystkim możesz być również informowani za pomocą powiadomień push.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

OsmAnd

źródło: apps.apple.com

To aplikacja typu open source. Posiada najróżniejsze mapy, z czego offline, za darmo, możesz pobrać aż 7 różnych. W aplikacji dostajesz możliwość wyznaczania trasy i szukania odpowiednich adresów również w trybie offline. Ocena tej aplikacji z Sklepie Play to 4,7, a w App Store 4,5.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android 

Culture Trip

źródło: apps.apple.com

Jak poznać lokalną kulturę i doświadczyć jej na własnej skórze? Najlepiej zapoznać się z historią, zjeść przysmaki regionu, posłuchać tamtejszej muzyki w barach lub odbyć podróż po najważniejszych obiektach. I na to wszystko pozwala aplikacja Culture Trip. Dzięki niej, nie tylko dowiesz się tych wszystkich rzeczy, ale również możesz zarezerwować wycieczkę. To zdecydowanie aplikacja, którą powinien mieć każdy, kto podczas podróży lubi penetrować miasto nawet w najwęższych jego zakątkach.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Couchsurfing Travel App

źródło: apps.apple.com

Jak sama nazwa wskazuje, dzięki tej aplikacji możesz znaleźć nocleg w domu lokalnego mieszkańca. A to, jak wiadomo, najlepszy sposób na poznanie kultury danego kraju. Za jej pomocą zaprosisz podróżników do siebie, jak również rozgościsz się w domu rodziny mieszkającej w kraju, do którego się wybierasz. Ocena tej aplikacji w Google Play to 3,9, natomiast w App Store to 4,7.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android 

Tripadvisor Hotels & Vacation

źródło: apps.apple.com

Jeżeli couchsurfing nie jest dla Ciebie, możesz zdecydować się na tę aplikację. Posiada ona dostęp do ponad 830 milionów recenzji hoteli, lotów, atrakcji, obiektów do wynajęcia na wakacje i restauracji. Porównuj ceny, jakość i czytaj opinię. Planuj, zwiedzaj i odpoczywaj, ale z pomocą właśnie tej aplikacji. Jej ocena w App Store to 4,7, a w Google Play 4,4.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Ustream

źródło: apps.apple.com

I na koniec aplikacja Ustream. Za jej pomocą możesz robić streaming oraz oglądać te, tworzone przez innych użytkowników. Dostajesz też możliwość przesyłania filmów tych wcześniej nagranych, w oryginalnej jakości. Ale przede wszystkim, możesz rozmawiać ze swoją publicznością w czasie rzeczywistym. Z tej aplikacji będą więc cieszyć się na pewno te osoby, które żyją z podróży. Ocena tej aplikacji w Google Play to 3,9, w App Store 5,0.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

To 10 aplikacji do podróżowania, które ułatwią Ci spokojny lub aktywny wypoczynek w danym kraju lub mieście. Skorzystaj z nich i przekonaj się, że za pomocą aplikacji możesz ułatwić sobie podróż bez względu na to, gdzie się się wybierasz.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.