Posiadasz iPhone’a 5? Zobacz co zrobić, aby dalej móc z niego korzystać!

źródło: shutterstock.com

iPhone 5 – zapomniany przez wielbicieli technologicznego “jabłuszka” i sklasyfikowany jako vintage przez samych twórców. Został całkowicie wycofany z produkcji we wrześniu 2013 roku. Posiadasz taki? Zobacz co zrobić, aby móc dalej z niego korzystać!

iPhonie 5 – czy ktoś cię jeszcze pamięta?

Może dla wielbicieli gadżetów wydaje się to dziwne, ale wciąż wiele osób korzysta z tego modelu iPhone’a. Co więcej, nie chcą zmienić go na żaden inny, nowszy. Dlatego to właśnie do nich kierujemy komunikat o potrzebie zaktualizowania telefonu. Jeżeli tego nie zrobicie – stracicie możliwość korzystania z wielu funkcji. Dodatkowo, jak czytamy na serwisie mashable.com, nie będziecie również posiadać możliwości korzystania z App Store’a, iClouda, maila i przeglądania stron internetowych.

Telefon przestanie być użyteczny

Rzeczywiście to prawda. Warto zwrócić uwagę na oprogramowanie jakie posiadasz, gdyż wcześniejsze systemy operacyjne po prostu staną się zbędne. Na ten moment, potrzebujesz co najmniej aktualizacji iOS 12. Oprócz wcześniej opisanych funkcji, które możesz utracić, gdy nie zaktualizujesz telefonu. Jeżeli jednak to zrobisz, zostaną one zachowane, a Twój iPhone dalej będzie potrafił Cię zlokalizować.

Co ciekawe, prawdopodobnie tylko 9% użytkowników posiada starszą aktualizację. Jednak to właśnie do nich Apple wysyła komunikaty pełnoekranowe w celu przypomnienia o konieczności zaktualizowania systemu operacyjnego iOS.

Czy ktoś z naszych czytelników posiada jeszcze iPhone’a 5? A może to własnie Wy należycie to tych 9% użytkowników, którzy posiadają starszy system operacyjny?


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.