Polski kalkulator bije rekordy popularności na całym świecie

fot. © igor - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © igor - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © igor – bank zdjęć Fotolia.com

Jak wysoki napiwek powinniśmy zostawić kelnerowi? Ile zapłacimy za produkt po odliczeniu aktualnego rabatu? Na te proste i wiele trudniejszych pytań odpowie aplikacja stworzona przez Polaka. Dostępna od kilku dni najnowsza wersja Kalkulatora już znajduje się na pierwszym miejscu wśród polskich aplikacji finansowych rankingu AppStore.

Kalkulator Procentowy, źródło: play.gooogle.com

Kalkulator Procentowy, źródło: play.gooogle.com

Mateusz Mucha, autor Kalkulatora Procentowego, to nie tylko dobry programista, ale także świetny psycholog. Doskonale wyczuł bowiem ludzką potrzebę dążenia do ułatwiania sobie życia. Dowodem na to może być liczba pobrań aplikacji w sklepie Google oraz AppStore – tutaj znajduje się na pierwszym miejscu w polskiej kategorii Finanse. W przypadku pierwszego marketu Kalkulator został zainstalowany ponad 800 tysięcy razy. Zbiera mnóstwo pozytywnych opinii i najwyższe oceny. Na dodatek jest prosty w obsłudze, a jego stronę graficzną także należy oceniać na plus. W czym tkwi fenomen aplikacji?

Kalkulator pomocny na co dzień

Program pracuje w kilkunastu trybach obliczeń – wśród nich znajduje się m.in.: tryb podstawowy, kalkulator napiwków, rabatów, cen, wzrostu czy marży. Aplikacja podpowie nam, ile wynosi procent danej wartości i zamieni ułamki na procenty, wyliczy ratę kredytu, skumulowany wzrost czy inflację. Przyda się także handlowcom lub osobom dokonującym zakupów – obliczy marżę, podatek VAT i od sprzedaży, koszt netto, brutto, zysk.

Aplikacją zainteresują się najprawdopodobniej także uczniowie, ponieważ posiada ona funkcje, które przydadzą się im podczas obliczeń matematycznych, statystycznych czy algebraicznych. Osoby, którym do tej pory problem sprawiało poprawne odmierzanie ilości składników podanych w przepisach w procentach, także mogą liczyć na pomoc Kalkulatora. Ponadto będzie on pomocny w prowadzeniu zdrowego trybu życia – wskaże m.in. zawartość tłuszczu w żywności.

Pobierz darmowy Kalkulator:
Android
iOS


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.