Podziemna przygoda w Twoim telefonie

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

Wędrówka w nieznane oraz przedsmak przygody na górniczym szlaku wielickiej Kopalni Soli już dostępny w aplikacji „Miners’ Route”. Przygotuj się do wyzwań jakie czekają podczas prawdziwej wizyty na Trasie górniczej w Kopalni Soli „Wieliczka”. Aplikacja jest przykładem w jaki sposób można oryginalne promować ciekawe propozycje instytucji.

Sam szlak, który opisuje aplikacja, jest położonym z dala od uczęszczanej trasy turystycznej, każdy jego uczestnik poznaje Kopalnię Soli w Wieliczce od kuchni. W pełnym roboczym stroju, uzbrojony w górniczy ekwipunek turysta zjeżdża w kopalniane ciemności najstarszym w Wieliczce szybem górniczym Regis. Przewodnik przydziela mu górniczy zawód i zadania z których potem będzie rozliczony…

wieliczka aplikacja

Fot.:play.google.com

Dzięki aplikacji będziemy mogli doświadczyć namiastki tego, co nas czeka w podziemiach kopalni i zdobyć pierwsze szlify w trudnym zawodzie solnego górnika. Nie ruszając się z domu i praktycznie w dowolnym miejscu możemy odczuć klimat solnych podziemi, ponieważ innowacyjną aplikację można uruchomić na stacjonarnym komputerze, urządzeniu mobilnym jak i na obu sprzętach jednocześnie. Na czym dokładnie polega aplikacja? Użytkownik poznaje sekrety górniczego rzemiosła komora po komorze, np. mierząc poziom stężenia metanu, zabezpieczając komory przed zalaniem wodą czy właściwie przygotowując przodek strzałowy. W ostatnim zadaniu może nawet ociosać solny kryształ i opublikować go na Facebooku. Na zakończenie całej przygody użytkownik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika. Każde z wykonywanych zadań posiada dwa aspekty: edukacyjny oraz rozrywkowy. Pojawiające się edukacyjne grafiki prezentują pełną wiedzę na temat wykonywanej aktywności.

miners route4

Fot.:play.google.com

– Podczas poszukiwania koncepcji, która pozwoli na rozbudzenie jeszcze większego zainteresowania Trasą górniczą, wpadliśmy na nowatorskie połączenie urządzenia mobilnego z komputerem. Wędrując po ekranie monitora, użytkownik jest proszony o wykonanie aktywności na telefonie czy tablecie. Wszystko dzięki systemowi QR kodów, które pozwalają na łatwe zsynchronizowanie urządzeń – mówi Karolina Gruca, Senior Account Manager w GoldenSubmarine, agencji odpowiedzialnej za opracowanie aplikacji.

miners route3

Fot.:play.google.com

Aplikacja jest w pełni udźwiękowiona, użytkownikowi na każdym kroku towarzyszy głos lektora, jak również podkład muzyczny oraz rozmaite, klimatyczne pogłosy, jak szum wody, skrzypienie drewna, odgłosy kroków. Potęgują one dodatkowo wrażenie bycia w kopalni. Stworzona przez GoldenSubmarine aplikacja została wyróżniona 5 stycznia tytułem the FWA Mobile Of The Day.

miners route2

Fot.: play.google.com

Aplikację „Miners’ Route” można pobrać na Google Play w tym miejscu oraz na iTunes.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.