Planujesz remont? Sprawdź aplikacje, które mogą Ci w tym pomóc

źródło: shutterstock.com

Pomysł goni pomysł, ale wciąż brak konkretnego planu? Jeżeli tak, koniecznie zapoznaj się z aplikacjami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Dzięki nim remont przestanie być udręką, a Ty zyskasz więcej czasu dla siebie.

Planner 5D

źródło: apps.apple.com

Zanim rozpoczniesz remont, dzięki aplikacji Planner 5D, będziesz mógł odpowiednio zaprojektować wnętrze swojego domu. Dostajemy zaś możliwość zapisywania naszych projektów, wracania do nich i oglądania zawsze wtedy, gdy tego chcemy. Projekty zaś wykonujemy na rzucie 2D, dzięki czemu modyfikacja jest możliwa w każdej chwili. Podobnie zresztą jak zmiany kolorów czy dodawanie bądź odejmowanie jakiegoś mebla. Niestety jej minusem jest to, że nie jest ona dostępna w polskiej wersji językowej, a w wersji darmowej do wyboru mamy jedynie ponad 3000 składników. Natomiast zawsze możesz pokusić się o wersję Premium. A jak korzystanie z aplikacji wygląda w praktyce?

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

SketchUp

 

źródło: apps.apple.com

A skoro już jesteśmy w temacie projektowania przestrzeni domowej, na pewno naszej uwadze nie może umknąć aplikacja Google, czyli SketchUp. W aplikacji pracuje się na przedmiotach w 3D. Są tam podpowiedzi dobrze dobranych do siebie kolorów czy meble znanych marek. I ponownie, sprawdźmy jej działania w praktyce.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

ColorSnap

źródło: apps.apple.com

Zanim jednak przystąpisz do ustawienia mebli, być może warto byłoby wybrać odpowiedni kolor ścian. I oczywiście, możemy sobie zwizualizować, który kolor by był odpowiedni, ale najlepiej zobaczyć to na własne oczy. I w tym, jak nikt i nic innego, pomoże właśnie aplikacja ColorSnap. Jedyne co musisz zrobić to albo dodać zdjęcie pokoju, albo dokonać zmiany za pomocą wirtualnej rzeczywistości. Całkiem prosta aplikacja, która na pewno potrafi zaoszczędzić wiele nerwów.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Poziomica i remont, czyli duet idealny

źródło: play.google.com

Skoro już o remontach mowa, nie można zapominać o zaopatrzeniu się w odpowiedni sprzęt. A tym z pewnością może okazać się poziomica. Znajdą ją w swoim telefonie wszyscy użytkownicy systemu operacyjnego Android. A my życzymy dobrej zabawy z aplikacją, również po skończonym remoncie.

Pobierz na Android

Pinterest – inspiracje na remont

źródło: apps.apple.com

Ta platforma to co prawda nie jest standardowa aplikacja, natomiast można pobrać ją w takiej formie ze sklepu. Dodatkowo, każdy kto chce remontować swoje wnętrza, powinien Pinterestowi się dobrze przyjrzeć. Tu bowiem można nie tylko znaleźć inspirację, ale od razu znaleźć coś podobnego w sklepach, gdyż aplikacja oferuje wyszukiwanie obrazem, a nawet pozwala dokonać transakcji. Szybko, łatwo, przyjemnie i z dużą dawką inspiracji. Czego chcieć więcej w czasie, gdy odliczamy dni do końca kurzu, betonu i bałaganu spowodowanego zmianami?

Pobierz na iOS

Pobierz na Android 

WikiHow

źródło: apps.apple.com

Przy remontach lub zaraz po ich zakończeniu, na pewno warto skorzystać z pomocy aplikacji. Zwłaszcza tej, która pomoże Ci rozwiązać zarówno te duże, jak i małe problemy życia codziennego samodzielnie. Oznacza to brak czekania na wolny termin znajomych, specjalistów i zmobilizowanie do działania samego siebie. No cóż. Nic, tylko instalować.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Dzięki naszym propozycjom remont przebiegnie szybko i bez zbędnych komplikacji. A Ty będziesz cieszyć się nowymi, pięknymi wnętrzami domu, w którym przecież ostatnio spędzamy całkiem sporo czasu.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.