Pinterest z nową sekcją umożliwiającą zakupy

fot. © Stuart Miles - Fotolia.com

Pinterest Shop to platforma, która zostanie już wkrótce wprowadzona na urządzenia z Androidem oraz iOS, umożliwi dokonywanie zakupów z poziomu aplikacji.

Już w czerwcu Pinterest zaczął swoją ekspansję e-commerce, tworząc piny umożliwiające zakupy w Stanach Zjednoczonych, a teraz rozszerza swoją działalność o kolejną funkcję i kolejne kraje.

Mobilny sklep w aplikacji

Pinterest Shop to dedykowana platforma, w której to będą znajdować się wcześniej wspomniane piny. Sekcja Shop będzie więc swoistym sklepem mobilnym wewnątrz aplikacji, w którym użytkownicy będą mieli możliwość obejrzenia produktów oferowanych przez poszczególne marki oraz firmy, a także skorzystają z przygotowanych kolekcji towarów.

Jaki jest cel?

Pinterest Shop ma przede wszystkim ułatwić korzystanie z platformy i sprawić, że będzie bardziej intuicyjna. Dzięki nowej funkcji użytkownicy nie będą przeszukiwać całego serwisu w celu znalezienia konkretnych towarów, a jedynie skorzystać z sekcji zakupowej i dokonać zakupu. Proste, przyjemnie, szybkie. O to przecież chodzi 100 milionom użytkowników Pinteresta, który stara się na wszelkie sposoby zdobyć coraz większą rzeszę fanów.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.