Pierwszy serwis responsywny polskiego rejestratora domen

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

Rosnąca popularność urządzeń mobilnych nie umknęła uwadze rejestratorów domen internetowych. W sieci pojawiła się pierwsza strona firmy domenowej wykonana w technologii Responsive Web Design.

Witryna należy do marki 2BE.pl, wchodzącej w skład Grupy Adweb. Wdrożenie wersji responsywnej strony towarzyszy odświeżeniu marki. Zmiany objęły kolorystykę serwisu, nawigację oraz układ treści na stronie. Na ostateczny kształt serwisu wpłynęły badania i sugestie klientów, współczesne trendy oraz zmiany w sposobie korzystania z internetu.

Rozwiązania mobilne coraz chętniej wykorzystują firmy z branży domenowej i hostingowej. W Google Play są dostępne aplikacje umożliwiające zarządzenie wykupionymi usługami i rejestrowanie nowych nazw. Wciąż jednak większość stron internetowych rejestratorów nie pozwala na wygodne korzystanie z nich na urządzeniach przenośnych.

– Aplikacje mobilne dają duże możliwości klientowi, jednak wymagają od niego dodatkowej czynności czyli instalacji – wyjaśnia Katarzyna Gruszecka-Kara, marketing manager Grupy Adweb. – Aplikacje sprawdzają się w przypadku osób korzystających już z usług danego operatora. Z naszych analiz wynika jednak, że pozyskiwanie nowych klientów jest skuteczniejsze dzięki stronie przystosowanej do urządzeń mobilnych. Pierwszym krokiem użytkownika jest zwykle otwarcie przeglądarki, a nie sklepu z aplikacjami. Statystyki pokazują, że coraz częściej jest to przeglądarka w smartfonie – dodaje.

Grupa Adweb odpowiada za wdrożenie pierwszej strony responsywnej dla polskiego rejestratora domen. Witryna należy do marki 2BE.pl, związanej z Grupą i jest elementem szerszego odświeżenia brandu. Zmiany objęły kolorystykę serwisu, nawigację oraz układ treści na stronie.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.