Pierwsza aplikacja z płatnością za pomocą odcisku palca powstała w Polsce

fot. © Itan1409 - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Itan1409 - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Itan1409 – bank zdjęć Fotolia.com

Dzięki ostatniej aktualizacji aplikacji, mytaxi umożliwiło swoim pasażerom oraz posiadaczom najnowszych smartfonów od Apple płatność za taksówkę za pomocą czytnika linii papilarnych Apple Touch ID. Jest to pierwsza aplikacja w Polsce i na Świecie, która pozwala na rozliczenie płatności za pomocą odcisku palca.

Ta innowacyjna i bezpieczna metoda płatności stała się możliwa dzięki wprowadzeniu funkcji Touch ID w iPhone’ie 5s, który posiada wbudowany czytnik linii papilarnych. Dotychczas funkcja ta pozwalała jedynie na odblokowanie iPhone’a i/lub autoryzację zakupów w App Store. Programiści aplikacji zewnętrznych nie mieli do tej pory możliwości wykorzystania Touch ID w swoich rozwiązaniach. To się jednak zmieniło od czasu wprowadzenia nowego iPhone 6 i 6+ i systemu operacyjnego iOS8. Dzięki wytężonej pracy programistów, mytaxi wdrożyło właśnie ten innowacyjny system płatności w swojej aplikacji.

Jak to działa?

Czujnik, który według Apple jest tylko nieznacznie grubszy od ludzkiego włosa, skanuje odcisk palca właściciela iPhone’a o rozdzielczości 500 ppi. Jako że Touch ID korzysta z zaawansowanego czujnika pojemnościowego, nie tworzy on zdjęcia tak jak ma to miejsce w skanerze optycznym, a wysokiej jakości obraz linii papilarnych na podstawie małych sekcji palca. To duża przewaga, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Odcisk palca jest kategoryzowany według trzech typów – łukowego, pętlicowego i wirowego, a informacje o nim są zaszyfrowane i zabezpieczone przy użyciu klucza. W momencie, gdy palec dotknie czujnika, Touch ID wykonuje odczyt odcisku palca i porównuje obraz z tym utworzonym przy rejestracji. Następnie wykrywa najmniejsze szczegóły niewidoczne dla ludzkiego oka, jak bruzdy czy pory. Gdy skan odcisku palca jest zgodny z obrazem zapisanym podczas uwierzytelniania, płatność za taksówkę jest zrealizowana.

W celu korzystania z nowej funkcji, użytkownik mytaxi najpierw powinien zarejestrować w aplikacji dane swojej karty płatniczej lub konta PayPal, a następnie włączyć opcję Touch ID w opcjach menu „Płać przez aplikację”.

mytaxi Touch ID_1

mytaxi Touch ID_2

mytaxi Touch ID_3

mytaxi Touch ID_screen

Pobierz mytaxi


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.