OneNote teraz także na tablety z Androidem

fot. © evgenyatamanenko - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © evgenyatamanenko - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © evgenyatamanenko – bank zdjęć Fotolia.com

Microsoft OneNote, czyli jeden z najpopularniejszych notatników pracujących w trybie graficznym, dostępny jest już także w wersji na tablety z Androidem. Do tej pory z dedykowanych aplikacji korzystać mogli jedynie użytkownicy systemów Windows i iOS.

Wraz z najnowszą aktualizacją OneNote dla Androida pojawiła się nowa wersja programu, dostosowana do urządzeń typu tablet. OneNote powinien zaktualizować się automatycznie, jeżeli posiadamy zainstalowaną aplikację. Jeżeli natomiast dopiero chcielibyśmy zacząć używać programu, to z łatwością odnajdziemy go w sklepie Google Play. Pamiętajmy jednak, że musimy posiadać Androida w wersji 4.1 lub wyższej.

Co nowego w wersji na tablety? Przede wszystkim dopasowano interfejs do wielkości ekranu tabletu oraz możliwości systemu Android. Wcześniej użytkownicy korzystali z rozciągniętej wersji programu na samrtfony. Inną nowością jest wsparcie dla aktywnych rysików, znanych chociażby z modeli Samsunga serii Note. Poszerzono także możliwości formatowania tekstu. Teraz mamy do dyspozycji punktowanie, listy, checkboxy, zmianę kroju i wielkości czcionek, wyrównanie czy tagi.

Aktualizacja dla Windowsa

W cieniu nowej wersji dla Androida drobnym zmianom uległa też wersja OneNote dla Windowsa 8.1 po aktualizacji. Program wzbogacono o funkcję „podkreślacza”, drukowania oraz możliwość wstawiania plików (w tym PDF).

OneNote – sztandarowy produkt

OneNote jest jednym z najbardziej zaawansowanych programów do przygotowywania, sortowania, tagowania, poprawiania i przeszukiwania notatek. Pierwszy raz pojawił się w pakiecie Microsoft Office 2003, a od 2007 roku dodawany jest do tego pakietu w wersji przeznaczonej dla użytkowników domowych. Chociaż program funkcjonuje także w wersji komputerowej, to szczególnie przydatny okazuje się on dla posiadaczy tabletów, którzy mogą tworzyć notatki z pomocą pióra.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.