O tych aplikacjach antyradarowych się mówi

fot. © nanomanpro - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © nanomanpro - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © nanomanpro – bank zdjęć Fotolia.com

Yanosik, iCoyote, i Rysiek to najczęściej komentowane i jedne z najpopularniejszych aplikacji ostrzegających przed radarami w Polsce. Coraz większą popularność zdobywają ostatnio różnego rodzaju aplikacje samochodowe, nic więc dziwnego, że wśród nich pojawiły się też te pomagające uniknąć mandatów.

Programy antyradarowe stają się coraz popularniejsze i śmiało mogą konkurować z CB Radiem. Yanosik – jak wynika z badania SentiOne i Lokalizacja.info – to najchętniej komentowany program w internecie. Przeanalizowano ponad 10 tysięcy wypowiedzi internautów na temat Yanosika, iCoyote, Ryśka, RadarSTOP, AutoRadar i Speed Alarm i jak czytamy w raporcie większość komentarzy pojawiających się w serwisach społecznościowych, forach, blogach, portalach, serwisach i porównywarkach opinii dotyczy Yanosika (69 proc.). Drugi w kolejności jest iCoyote (niemal 19 proc.), a trzecie miejsce przypadło aplikacji Rysiek (niespełna 7 proc.).

Yanosik to coś więcej niż tylko aplikacja antyradarowa. To projekt społecznościowy, który swoim zasięgiem objął nie tylko Polskę, ale jako jeden z pierwszych polskich projektów społecznościowych – także zagranicę. Aplikacja, jak chwalą się producenci, odniosła już sukces na Litwie i zadebiutowała na giełdzie. Liczba pobrań przekroczyła w lipcu 1,8 miliona, a to dobry znak, że użytkownicy Yanosika mogą świetnie się ze sobą komunikować i docierać do informacji z całego kraju, dzięki całkiem sporej liczby aktywnych użytkowników.

– Ogromna liczba krążących w internecie opinii na temat Yanosika wynika m.in. z faktu, że jako jedyny na rynku zapewnia funkcję nawigacji, ostrzegania o utrudnieniach, omijania korków i ma społecznościowy charakter, a przy tym jest bezpłatny i współtworzony przez samych użytkowników, co mnoży pola do dyskusji” – komentuje wyniki raportu Adam Tychmanowicz, Prezes Zarządu firmy Neptis S.A., twórcy Yanosika.

Yanosika na Androida pobierzemy w Google Play i odpowiednio dla iOS – w Apple AppStore oraz dla Windowsa – Windows Phone Marketplace.

fot. itunes.apple.com/pl/app/yanosik/id424002753?mt=8

fot. itunes.apple.com/pl/app/yanosik/id424002753?mt=8

Alternatywa?

Dobrym wyborem mogą być też aplikacje iCoyote i Rysiek, które również ostrzegą nas przed fotoradarami, korkami czy patrolami policji. Aplikacja iCoyote pozwala użytkownikowi odbierać i przekazywać całej społeczności informacje o zagrożeniach na drodze. Zgłoszone przez użytkowników informacje są dodatkowo weryfikowane, a sam kierowca zawsze widzi adnotację, ilu użytkowników potwierdziło dane zgłoszenie oraz ile czasu minęło od ostatniego potwierdzenia. Popularność aplikacji jest dość duża, jak na jej krótki czas istnienia na rynku. Wyniki badania komentuje Marek Krygier, prezes zarządu w Coyote Systems. – Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, że iCoyote tak często pojawia się w wypowiedziach internautów. Biorąc pod uwagę, że nasza aplikacja została wprowadzona na rynek w marcu 2014, to naprawdę rewelacyjny wynik. Mam nadzieję, że zarówno popularność aplikacji informujących o zdarzeniach na drodze, jak i samego iCoyte, będzie wzrastać.

Icoyote pobierzemy ze strony producenta na trzy najpopularniejsze systemy operacyjne. Z kolei aplikację Rysiek znajdziemy tutaj (Android) i tutaj (iOS).

iCoyote

fot. coyote.pl/pl/produkty/icoyote-4


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.