Nowy Android to… KitKat!

fot. android.com

fot. android.com

fot. android.com

Gigant technologiczny Google zdecydował, że najnowsza wersja oprogramowania mobilnego Android 4.4 będzie nosić nazwę KitKat, a nie „Key Lime Pie” jak wcześniej planowano. Decyzja zaskakuje, tym bardziej, że chodzi o tego KitKata – baton należący do koncernu Nestlé.

Nazwy kolejnych wersji oprogramowania do tej pory były zawsze kojarzone ze słodyczami (Apple Pie, Banana bread, Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich i Jelly Bean), mimo to najnowsza nazwa tworzonego dopiero systemu brzmi co najmniej, jak żart prima aprilisowy. Jednak informacja została już oficjalnie potwierdzona. Obie korporacje podpisały porozumienie o wzajemnej, bezgotówkowej współpracy. Jak informuje Google, KitKat będzie reklamował system Android i odwrotnie, korzyści więc mają być obopólne.

Do sklepów, także w Polsce, trafią batony KitKat z zielonym robotem na opakowaniu – logo systemu Android. Dodatkowo w środku będzie można znaleźć kupony promocyjne. Do wygrania będzie 1000 tabletów Nexus 7 nowej generacji oraz 25 tys. doładowań do sklepu Google Play o wartości 5 euro.

Jak poinformowało BBC Technology, pomysł nazwania kolejnej wersji oprogramowania określeniem KitKat zrodził się bardzo spontanicznie. Zespół programistów Google trzymał wieczorami w lodówce batony KitKat. Pewnego dnia zatem ktoś z pracowników wpadł na pomysł, by tak nazwać nowy soft. Potem rozpoczęto rozmowy i nawiązano współpracę z przedstawicielami Nestlé.

Więcej informacji o nowym systemie na stronie android.com.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.