Nowa jakość w Kalendarzu Google

fot. © Photographee.eu - Fotolia.com

fot. © Photographee.eu - Fotolia.com

fot. © Photographee.eu – Fotolia.com

Dotychczasowe wersje Kalendarza Google niczym szczególnym się nie wyróżniały. Bardzo często użytkownicy Google wybierali rozwiązania oferowane przez konkurencję. Jednak nowa wersja kalendarza z Moutain View ma odwrócić ten trend.

Firma z Santa Clara, wraz z wypuszczeniem na rynek nowej wersji Androida postanowiła dogłębnie przebudować swój kalendarz. Zmianie ma ulec interfejs i wszystkie aplikacje natywne. Po dokonanej już zmianie w Gmailu czy nowym spojrzeniu na pocztę – Inbox, tym razem przyszedł czas na zmiany w Kalendarzu.

Jednak najbardziej znaczącą zmianą ma być samodzielne tworzenie wydarzeń przez nasz kalendarz. Funkcja ta opierać się będzie np. na informacjach z Gmaila. Program zbierze miejsca, daty, godziny i załączone informacje i automatycznie umieści je w naszym kalendarzu. Jeżeli dostaniemy e-maila z aktualnymi danymi dotyczącymi wydarzenia, kalendarz dokona właściwych zmian.

Z nowego Kalendarza mogą korzystać użytkownicy Androida 5.0 ale Google zapewnia, że będzie on także dostępny na wcześniejsze wersje (od wersji 4.1). Nowy Kalendarz w sklepie Play pojawi się w najbliższych tygodniach a w przygotowaniu jest także odmiana dla iOS.

Patrząc na nowe aplikacje, nie tylko te z Mountain View, widzimy, że wchodzą one w wzajemną interakcję. Inteligentny kalendarz czy poczta elektroniczna z pewnością czynią nasze życie wygodniejszym i łatwiejszym, ale nadal nic w 100% nie zastąpi dobrej ludzkiej pamięci.

Pobierz aplikację


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.