Nowa aktualizacja iOS 13.5 przekaże Twoje informacje medyczne lekarzom w razie wypadku

źródło: shutterstock.com

Życie bywa nieprzewidywalne i często spotykają nas przykre sytuacje. Jedną z nich, może być chociażby utrata przytomności bądź wypadek. Jednak nowa aktualizacja iOS 13.5 może uratować Ci życie w takiej sytuacji. W jaki sposób?

Medical ID, czyli co?

W nowej aktualizacji systemu operacyjnego iOS pokaże się również nowa funkcja zwana Medical ID. Pokaże się ona zaraz po uruchomieniu aplikacji Health. Wówczas informacje pokażą się podczas połączenia alarmowego i na ekranie blokady telefonu.

źródło: macrumors.com

Jak twierdzi Apple, o czym czytamy w serwisie macrumors.com, taki proces może usprawnić przyjazd służb ratunkowych na miejsce wypadku. Wszystko dzięki możliwości wysłania dyspozytorom informacji o dowodzie osobistym, a także innych informacji, m.in. o alergiach, języku, czy przebytych chorobach. Każdy użytkownik iPhone’a może przekazać dostęp do nich służbom medycznym, nawet w momencie blokady ekranu.

Czy nasze dane są bezpieczne?

Google zapewnia, że dane użytkowników są w pełni zaszyfrowane i bezpieczne. Niestety, wśród internautów rodzą się liczne wątpliwości w tej kwestii. Niewątpliwie natomiast jest to pierwszy, dobry krok ze strony firmy Apple, a sama funkcja może okazać się przydatna nie tylko osobom, których życie jest zagrożone, ale również z rożnymi rodzajami niepełnosprawności, uniemożliwiającymi komunikację na linii lekarz-pacjent, np. osobom głuchym. Czy na ten moment możemy czuć się bezpiecznie korzystając z tej aplikacji? Ciężko stwierdzić, gdyż naruszeń danych osobowych, jak też prywatności swoich użytkowników Apple ma już sporo na swoim koncie. Jednak, kto wie co nam przyniesie przyszłość!


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.