(Nie)zwykły smartwatch od Will.i.am

Puls, źródło:dailymail.co.uk

Puls, źródło: will.i.am.com

Puls, źródło: will.i.am.com

Artysta znany między innymi z zespołu The Black Eyed Peas, oprócz muzyki ma pociąg także do technologii. Jego najnowszy projekt – smartwatch Puls – przedstawiany jest jako innowacyjne urządzenie łączące w sobie cechy tradycyjnego „mądrego zegarka” oraz telefonu.

Kilka dni temu odbyła się premiera najnowszego projektu Will.i.am, czyli Williama Adamsa, ku zdziwieniu części osób, angażującego się już od jakiegoś czasu w technologiczne projekty. Muzyk jest między innymi dyrektorem kreatywnym firmy Intel. Wygląda na to, że dzięki jego osobie, smartwatch Puls marki i.am+ ma szanse na zdobycie popularności.

Puls, źródło: i.ampuls.com

Dzwoniąca opaska

Na pierwszy rzut oka urządzenie z ekranem zakrzywiającym się na nadgarstku nie różni się niczym od pozostałych tego typu. Jest jedno ale. Dotyczy ono przede wszystkim tego, że Puls – dzięki czytnikowi karty SIM – działa bez smartfonu. Tak więc pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych, wysyłanie SMS-ów oraz odbieranie e-maili bez konieczności połączenia smartwatcha z telefonem. Spośród dostępnych na rynku, istnieje także inne urządzenie oferujące podobną możliwość. Jest to zaprezentowany kilka miesięcy temu Gear S Samsunga.

Portal techradar.com podaje, że Puls wyposażony został ponadto w dotykowy panel, głośniki, GPS, WiFi, Bluetooth, 16 GB pamięci wbudowanej, 1 GB pamięci RAM, krokomierz oraz akcelerometr. Gadżet posiada procesor Snapdragon i działa w zmodyfikowanym systemie Android. Odchudzający efekt producenci uzyskali dzięki umieszczeniu baterii w bransolecie. Niestety, na stronie dailymail.com czytamy, że energii urządzeniu wystarczy tylko na 5 godzin.

Właściciele urządzenia z łatwością będą mogli korzystać z portali społecznościowych, gdyż to na nich skoncentrowana została jego funkcjonalność. Poza tym ustawią także przypomnienia i alarmy, posłuchają muzyki oraz zrobią zdjęcia. Co więcej, Will.i.am zapowiada, że oprócz gadżetu na rynku pojawią się specjalne dodatki takie jak plecaki, ubrania czy okulary. Nie wiadomo, ile będą kosztować. Cena smartwatcha również nie została podana. Puls może okazać się dość przydatnym gadżetem, ale perspektywa wykonywania połączeń telefonicznych przez nadgarstek nie jest do końca zachęcająca.

 


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.