Niegrzeczne SMS-y. W Polsce SMS stanowi intymną formę komunikacji

fot. © Photographee.eu - bank zdjęć Fotolia.com

fot. © Photographee.eu  - bank zdjęć Fotolia.com
45% osób romansuje z innymi osobami za pomocą SMS-ów. 80% przyznało się, że zdradziło partnerkę przez SMS-a. Są też dobre wiadomości. Na szczęście nie kończymy związków przez SMS-y. 

Jak wynikło z badania przeprowadzonego przez Infobip, SMS-y są intymnym komunikatorem. Przeznaczonym do zadań specjalnych takich jak flirt czy wyznanie miłości ponieważ jak się okazało to im bardziej ufamy niż komunikatorom mobilnym.

fot. materiały prasowe

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 150 respondentów, w której znalazło się 54% kobiet i 46% mężczyzn. Na pytanie czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zdradzić partnerkę przez SMS-y, aż 80% ankietowanych odpowiedziało, że tak!

fot. materiały prasowe

Na pytanie “czy kiedykolwiek zakończyłeś związek przez SMS-a?” (na szczęście) tylko 16% ankietowanych odpowiedziało, że tak. 84% odpowiedziało, że nigdy tego nie zrobiła. Można przypuszczać, że częściej kończymy związki przez Facebooka. Na przykład poprzez zmianę statusu. Może i nie jesteśmy chętni kończyć nasze relację przez wiadomość, ale za to chętniej wyznajemy miłość drugiej osobie przez SMS-a. 34% badanych wyznało, że tak kiedyś zrobiło.

fot. materiały prasowe

Na pytanie dotyczące flirtu zdania są podzielone. 55% ankietowanych odpowiedziało, że nie lubi i że nie flirtuje przez wiadomości tekstowe. Natomiast 26% osób odpowiedziało, że robi to czasami, zaś 19% udzieliło odpowiedzi twierdzącej. Na bezpośrednie pytanie “czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek pisać o seksie w SMS-ach?” 60% ankietowanych odpowiedziało, że nie. 33% udzieliło odpowiedzi, że się im zdarzyło zaś 6% badanych przyznało się, że robi to ciągle.

Poprzez SMS-y najchętniej dotykamy spraw delikatnych. Może wynikać to z faktu, że pisząc SMS-y czujemy się najbezpieczniej. Nie musimy się nigdzie logować, więc wszystkie wiadomości zostają w telefonie, a nie gdzieś w systemie albo w chmurze.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.