Największa aktualizacja na świecie

Maria Elena,CC BY 2.0

Maria Elena,CC BY 2.0

fot. Maria Elena,CC BY 2.0

Do tej pory Android przechodził kilka aktualizacji i “łatania dziur”, ale to co niedawno odkryto będzie wymagało niespotykanej dotąd akcji aktualizacyjnej.

Jak donosi BBC News, LG, Samsung i Google obiecało comiesięczne aktualizacje najpopularniejszego systemu operacyjnego na urządzenia mobilne. A wszystko to, po wykryciu potężnej luki w oprogramowaniu.

Czytaj więcej
fot. Johan Carlstrom/CC/Flickr.com
95% urządzeń z Androidem jest podatnych na groźny atak – wszystkie nowsze niż 6 lat

Pod koniec lipca, grupa naukowców z Zimperium Mobile Security znalazła lukę w oprogramowaniu, która dotyczy ponad 95% użytkowników telefonów z tym systemie, którzy są właścicielami ponad 950 mln urządzeń! Na czym polega luka?

Wspomniane braki w oprogramowaniu pozwalają hakerowi na dosyć łatwe przejęcie kontroli nad urządzeniem. Wystarczy, że atakujący zna numer ofiary i wyśle zainfekowanego MMS-a. Co gorsze, ofiara nie musi otwierać wiadomości, aby jej telefon został zainfekowany. Przejęci kontroli nad smartfonem pozwala na uzyskanie wszystkich danych, kontaktów, zdjęć, filmów oraz nagrań z prowadzonych rozmów.

A które urządzenia są zagrożone? Wszystkie posiadające Androida w wersji 2.2 i nowszej. Teraz pozostało czekać na wdrożenie aktualizacji przez producentów telefonów i mieć nadzieję, że nikt nie skorzysta z tak wyśmienitej okazji do zhakowania prawie miliarda urządzeń.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.