Najlepsze aplikacje na Androida w 2014 roku

fot. © FRAKA LUPIN - Fotolia.com

fot. © FRAKA LUPIN - Fotolia.com

fot. © FRAKA LUPIN – Fotolia.com

Google udostępnił listę najlepszych aplikacji na Androida. Spośród 82 propozycji, większość jest darmowa, a tylko 7 jest płatnych. Część aplikacji oferuje jednak dodatkowe odpłatne funkcje, ale już wersja podstawowa okaże się dla przeciętnego użytkownika interesująca. Warto przyjrzeć się bliżej tym aplikacjom i dowiedzieć, co zdaniem Google zasługuje na szczególną uwagę.

Propozycja Google, chociaż nie podparta żadną jasną i precyzyjną argumentacją, z pewnością zasługuje na uwagę. Mamy bowiem do czynienia z serią bardzo interesujących i dopracowanych aplikacji, które z pewnością ułatwią życie niejednemu użytkownikowi smartofna czy tabletu. Co ciekawe, o sporej części tych aplikacji już pisaliśmy na naszym portalu, rekomendując wam korzystanie z nich.

W zestawieniu przygotowany przez Google nie uwzględniono gier. Całość można znaleźć tutaj.

Sklepy

Nikogo chyba nie zaskoczę, jeżeli napiszę, że wśród najlepszych aplikacji 2014 zdaniem Google znalazły się aplikacje takich sklepów i portali, jak: Allegro, OLX, Ceneo. To topowe polskie e-sklepy i portale, które niewątpliwie stawiają na rozwój, co przyłożyło się na bardzo użyteczne aplikacje mobilne. Sprzedaż z urządzeń mobilnych chociaż jeszcze raczkuje, to dzięki świetnym promocjom (jak na przykład kupony na Allegro ze zniżką 20 zł na zakupy za pomocą aplikacji) z pewnością przełożą się na stały wysoki wskaźnik w przyszłości.

Kulturalnie i rozrywkowo

Najpopularniejszy polski portal filmowy – Filmweb, może pochwalić się również docenioną aplikacją. O startupach rozpoznających muzykę pisaliśmy na MobileClick. Mowa o rewelacyjnych aplikacjach: Shazam i SoundHound. Jeżeli słuchacie muzyki i lubicie wyświetlać słowa, to z pewnością warto wybrać teksty musiXmatch, o którego wersji przygotowywanej na Android Wear wspominaliśmy także. Miłośników internetowej telewizji z pewnością zainteresuje aplikacja Ipla, natomiast lubiących amatorsko miksować utwory muzyczne – djay 2 i edijing darmowy mikser DJ. Zestaw ciekawych gier pobudzających szare komórki zaoferuje Lumosity.

Transport

Spośród aplikacji, które wykorzystujemy przy okazji różnego rodzaju przemieszczania się warto wspomnieć o opisywanym Uberze, czyli programie przeznaczonym do zamawiania taksówki. Użytkownikom komunikacji publicznej z pewnością przydadzą się również Jakdojade.pl oraz MobileMPK. Ta druga działa w trybie offline, wymaga jedynie aktualizacji rozkładów online od czasu do czasu. Dość popularną aplikacją antyradarową przygotowaną przez polski zespół jest Yanosik. Więcej informacji w osobnym artykule.

Użytkowe alternatywy

Clean Master Phone to aplikacja, która usunie zbędne pliki, cookies i historię z twojego telefonu. Sunrise Calendar i e-Dziennik mogą być ciekawą alternatywą dla Kalendarza Google. Z kolei Mailbox to świetny klient poczty, który z pewnością może konkurować z Gmailem. Warto także wspomnieć o komunikatorze Telegram, który cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, opisywany jest jako alternatywa dla WhatsAppa. I wreszcie Skype Qik, czyli komunikator wideo.

Newsy

Jeżeli chcesz być zawsze na bieżąco z wydarzeniami na świecie lub w konkretnej dziedzinie, to warto zaopatrzyć się w którąś z poniższych aplikacji: Yahoo News Digest, Buzz Feed – być na bieżąco, TED, CNN Breaking US & World News, LiveSports.pl – wyniki na żywo. Część z nich oferuje informacje w języku angielskim, natomiast Buzz Feed to typowy zbiór wyselekcjonowanych newsów.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.