Najciekawsze aplikacje ułatwiające wyrobienie w sobie nawyku picia wody

kobieta pijąca wodę.

źródło: shutterstock.com

Regularne picie wody przynosi same korzyści. Wśród nich wzmocnienie mięśni i pracy nerek, ładniejszy wygląd skóry czy pomoc w procesie wytwarzania śliny i regulacja temperatury ciała. Woda jest nam konieczna do życia. Niestety, bardzo często zapominamy o tym, aby po nią sięgać. Na szczęście, powstały aplikacje ułatwiające nam to zadanie.

Dzięki aplikacjom, jesteśmy w stanie nie tylko przypomnieć sobie o konieczności spożycia płynów, ale również wyliczyć jej odpowiednią ilość. Musimy bowiem pamiętać, że słynne 2 litry wody, nie w każdym przypadku są odpowiednią ilością. Wpływa na to zarówno nasza płeć, jak również wzrost czy waga. Dlatego przygotowaliśmy dla Was 5 propozycji aplikacji, które nie tylko odpowiednio spełnią swoją rolę, ale będą również przyjemne wizualnie.

Waterful

zrzut z aplikacji

źródło: apps.apple.com

Nasze propozycje zaczniemy od uroczej ośmiornicy, której misja polega na tym, aby Cię nawodnić. Co ciekawe, Waterful to nasza rodowita propozycja aplikacji przypominająca o piciu wody. Na czym dokładnie polega jej działanie? Po zainstalowaniu tej darmowej aplikacji, zostaniesz poproszony o podanie takich informacji jak wiek, płeć, masa ciała czy wzrost. Na ich podstawie, Waterful wyliczy ile płynów powinieneś dostarczać sobie w ciągu dnia. Co więcej, będzie ci ona przypominała o tym, że powinieneś sięgnąć po szklankę wody, a gdy to już zrobisz, dostaniesz możliwość dodania jej w aplikacji.

Tak naprawdę jedynym minusem tej aplikacji jest… brak jej dostępności, w takim wydaniu wizualnym, dla użytkowników systemu operacyjnego Android.

Ocena tej aplikacji w App Store to 4,7.

Pobierz na iOS

Akwarium – wypij wodę

screen z aplikacji

źródło: play.google.com

Akwarium to z pewnością jedna z ciekawszych aplikacji do wyrobienia w sobie nawyku picia wody. Podobnie jak w poprzedniej propozycji, po jej instalacji musimy podać odpowiednie informacje na swój temat. To z kolei skutkuje obliczeniami naszego zapotrzebowania na płyny. Gdy je spożywamy, powinniśmy dodać ich pojemność do aplikacji. W wersji podstawowej – bezpłatnej, możemy dodać tylko wodę. Aby dodawać inne napoje, musimy zakupić wersję premium. Natomiast ta aplikacja ma również inną opcję, a mianowicie bardzo relaksuje. Dlaczego? Każda wypita przez nasz szklanka, zwiększa ilość wody w zbiorniku wodnym. W dodatku, co jakiś czas dostajemy nowe rybki, których życie możemy obserwować. A kiedy klikniemy na jedną z nich, usłyszymy charakterystyczny dźwięk, znany nam z przebywania blisko zbiorników wodnych, kiedy to ryba chce na chwilę wyskoczyć z wody.

Ocena tej aplikacji w App Store to 4,8, a w Google Play 4,7.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Daily Water Tracker

water tracker

źródło: apps.apple.com

A jeżeli biorąc pod uwagę kwestie wizualne, nie potrzebujecie ani ośmiornic, ani rybek, jednak cenicie sobie estetykę, powinniście zwrócić uwagę na tę aplikację. Daily Water Trucker na podstawie naszych danych dotyczących wagi, wzrostu itd, wylicza ile wody musimy spożyć. Za każdym razem, gdy dodajemy kolejną porcję, wodą wypełnia się sylwetka człowieka. Posiada także funkcję alarmu, gdy przychodzi czas na uzupełnienie płynów. Niestety, nie możemy ustalać odstępu czasowego samodzielnie.

Ocena tej aplikacji w App Store to 4,7, a w Google Play 4,3.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Pij wodę

pij wode

źródło: apps.apple.com

A może do picia wody zachęci Cię mała kropelka? To właśnie ona przypomni Ci, że woda to Twój sprzymierzeniec i czas nie tylko lekko zwilżyć swoje usta, ale również dostarczyć płynów do organizmu. Ta sama kropelka pokaże Ci Twoje statystyki, pomoże wybrać odpowiednie naczynie, z którego spożywasz wodę itd. Podobnie jak w przypadku poprzednich propozycji, tak i tu zostaniesz poproszony o podanie danych liczbowych na swój temat, tj. wiek, waga, wzrost, aby aplikacja mogła wyliczyć ilość wody, jaką powinieneś wypić w ciągu dnia.

Użytkownicy App Store i Google Play oceniają Pij wodę na 4,8.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android 

Waterbalance

waterbalance

źródło: apps.apple.com/

Waterbalance, czyli nasza ostatnia propozycja, to zdecydowanie jedna z najbardziej rozbudowanych aplikacji. Zobaczymy to już na poziomie podania informacji, potrzebnych do wyliczenia naszego zapotrzebowania na płyny. Tu również musimy bowiem podać wiek, wagę, płeć. Natomiast aplikacja dodatkowo poprosi nas o wskazanie dni treningowych, godzin snu czy pobudki. Co ciekawe, aplikacja potrzebuje naszej lokalizacji. Wszystko dlatego, aby sprawdzić temperaturę naszego otoczenia. W Waterbalance dodam zarówno wodę, jak i inne napoje.

Ocena tej aplikacji w App Store to 4,8, a w Google Play 4,3.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Warto korzystać z pomocy aplikacji, zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o nasze zdrowie. Bardzo często bowiem to właśnie brak odpowiedniego nawodnienia odpowiada za nasze złe samopoczucie, spadek energii czy problemy skórne. Dlatego namawiamy Was nie tylko do tego, abyście wybrali aplikację ułatwiającą Wam wyrobienie w sobie nawyku picia wody, ale także w tym momencie sięgnęli po wodę i napełnili nią swoją szklankę. Wasz organizm na pewno będzie wdzięczny!


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.