Nadchodzi aktualizacja Windows Phone dla smartfonów Nokii. Jakie zmiany przyniesie?

fot. nokia.com/global/windows-phone-black-update/

fot. nokia.com/global/windows-phone-black-update/

fot. nokia.com/global/windows-phone-black-update/

W ciągu najbliższych tygodni Nokia wprowadzi aktualizację dla systemu Windows Phone dla większości swoich flagowych modeli. Sprawdzamy, jakie zmiany przyniesie nowe uaktualnienie.

W najnowszej aktualizacji softu, nazwanej Nokia Black, producent postawił na niewielkie zmiany, które jednak znacznie uproszczą życie użytkownikom telefonów z Windows Phone i usprawnią obsługę systemu. Wśród zmian wymienić należy przede wszystkim długo oczekiwaną opcję tworzenia folderów, nowe powiadomienia, aplikację Storyteller, wprowadzenie formatu RAW dla fotograficznych modeli oraz opcja zamykania aplikacji w tle. Wszystko wskazuje na to, że odkąd Nokia zaczęła notować spadek na rynkach sprzedażowych, postawiła wszystko na jedną kartę – rozwój oprogramowania Microsoftu, czego dowodzi kolejna aktualizacja.

Ułatwiona obsługa

fot. nokia.com/global/windows-phone-black-update/

fot. nokia.com/global/windows-phone-black-update/

Tworzenie folderów z pewnością umożliwi umieszczenie większej ilości skrótów na ekranie głównym telefonu. Do zarządzania folderami służy osobna aplikacja, która działa w sposób intuicyjny, a samo uporządkowanie nie powinno sprawiać problemów. Wraz z opcją folderów będziemy mogli także przyporządkowywać dźwięki poszczególnym rodzajom powiadomień, bo te również uległy zmianie.

Ekran blokady będzie od teraz wyświetlał więcej danych niż uprzednio. Oprócz wiadomości i informacji o nieodebranych połączeniach będzie można na ekranie blokady zobaczyć powiadomienia z Facebooka czy zainstalowanego czatu. Co więcej będziemy mogli także wybrać kolor podświetlenia tych danych.

fot. nokia.com/global/windows-phone-black-update/

fot. nokia.com/global/windows-phone-black-update/

 

Kolejną nowością jest opcja zamykania aplikacji działających w tle, co niewątpliwie pomoże nam zadbać o zasoby pamięci operacyjnej i procesor naszego urządzenia. Jeżeli chodzi natomiast o zdjęcia, to poza dodaniem rozszerzenia RAW dla modeli 1020 i 1520, pojawi się także aplikacja Nokia Camera oraz Storyteller. Ta pierwsza to zaawansowany program pozwalający ustawić praktycznie wszystkie funkcje podczas robienia zdjęć (kontrast, balans bieli, ostrość itd.; dostępna tylko dla zaawansowanych fotograficznie modeli), z kolei druga aplikacja ma bardziej społecznościowe funkcje. Pozwala bowiem umieszczać wykonane przez nas zdjęcia na mapie, tworząc mini historie z naszego życia.

Dla kogo aktualizacja?

W Polsce dostępne są na chwilę obecną aktualizacje modeli 925 i 1020. Na stronie producenta znajdziemy jednak potwierdzenie, że także inne modele jak 520, 620, 625, 720, 820 oraz 920 mają otrzymać aktualizację w przeciągu najbliższych kilku tygodni. W tym momencie posiadacza Nokii 1520 mają dostęp do wszystkich wspominanych zmian. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie producenta.


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.