Multiplayer na smartfonie i tablecie – sposób na nudną imprezę?

fot. © Syda Productions - Fotolia.com

fot. © Syda Productions - Fotolia.com

fot. © Syda Productions – Fotolia.com

Gry wieloosobowe to nie tylko wspaniała rozrywka w trakcie imprezy, ale także świetna sposób na spędzenie czasu z bliskim osobami. Maniacy komputerowych tytułów z pewnością odnajdą sporo starych gier, które w wersji mobilnej sprawiają równie wiele frajdy, a sama rozgrywka została niejednokrotnie poprawiona.

Mobilne gry w trybie multiplayer dostarczają sporo zabawy i w przeciwieństwie do gier single player raczej nie powodują obawy izolacji społecznej. Na tablety i smartfony przenoszone są nie tylko kultowe tytuły znane z komputera i konsol, ale także popularne planszówki. Przyglądamy się kliku z nich.

Monopoly

Klasyczny tytuł funkcjonujący głównie w wersji papierowej przeniesiony na platformę mobilną. Gra została wykonana na oryginalnej licencji, dlatego znajdziemy w niej dokładnie te same karty oraz planszę. Mobilna wersja Monopoly z pewnością najlepiej sprawdzi się w podróży i tam, gdzie papierowej planszówki nie możemy zabrać. Gra przeznaczona jest raczej na tablety, gdyż smartfony mają za małe ekrany, aby wyświetlić wiele istotnych detali.

fot. play.google.com/store

fot. play.google.com/store

Pobierz (Android), 8,24 zł.
Pobierz (iOS), 0,99$.
Pobierz (Windows Phone), 17,49 zł.
Gra wieloosobowa na jednym urządzeniu (Pass-and-Play) dla 2-4 osób.

Catan

Inną hitem wśród planszówek są Osadnicy z Catanu. W grze wcielamy się w rolę jednego z osadników, którzy wykorzystując różne surowce musi rozbudowywać swoje terytorium z pomocą żetonów ukazujących ukształtowanie terenu. Niestety do tej pory powstała jedynie w wersji anglojęzycznej.

fot. play.google.com/store

fot. play.google.com/store

Pobierz (Android), 12,45 zł.
Pobierz (iOS), 4,99$.
Gra wieloosobowa na jednym urządzeniu (Pass-and-Play) dla 2-4 osób.

Worms 2: Armagedon

Klasyk znany z komputerowych edycji, wieloczęściowa seria, która podbiła serca wielu fanów tej gry wieloosobowej. W grę może grać maksymalnie 4 graczy na jednym urządzeniu, polecany tablet. Tworzymy swoją drużynę dzielnych robaków i wybieramy planszę, następnie naszym zadaniem jest likwidacja przeciwnych drużyn. Ze względu na losowe elementy gra dostarcza sporo emocji a przy tym dobrzy taktycy na pewno osiągną lepsze rezultaty.

fot. play.google.com/store

fot. play.google.com/store

Pobierz (iOS), 4,49$.
Pobierz (Andoird), 4,49 €.
Gra wieloosobowa na jedynym urządzeniu (Pass-and-Play) dla 2-4 graczy lub przez Wi-Fi 2 graczy.

King of Opera

Scena operowa dostępna jest tylko dla jednego śpiewaka, dlatego zadaniem gracza jest zrzucenie przeciwnika ze sceny z pomocą pokaźnego brzucha naszego tenora. Oczywiście trzeba ku temu wybrać odpowiedni moment.

fot. itunes.apple.com/en/app

fot. itunes.apple.com/en/app

Pobierz (Android), darmowe.
Pobierz (iOS), darmowe.
Gra wieloosobowa na jednym urządzeniu (Pass-and-Play) dla 2-4 graczy.

Tabu

Tytuł znany głównie z karcianej wersji, jednak na urządzeniach mobilnych wypada równie korzystnie. To bardzo dynamiczna i porywająca gra polega na opisywaniu słów bez użycia kluczowych fraz oraz notabene samego słowa. Innym ciekawym zastosowaniem jest wykorzystanie obcojęzycznych wersji do nauki języków. W internecie dostępnych jest wiele wersji. Oto przykład:

play.google.com/store

play.google.com/store

Pobierz (Android), darmowe.
Gra wieloosobowa na jednym urządzeniu (Pass-and-Play) dla 2-4 drużyn (2-osobowych).

Ceny gier podane według stanu na dzień publikacji.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.