Można płacić przez mobilne aplikacje

fot. © whitelook - Fotolia.com

fot. © whitelook - Fotolia.com

fot. © whitelook – Fotolia.com

Płatność mobilna w naszym kraju wciąż raczkuje, ale od pewnego czasu można już płacić smartofnami z pomocą systemu PayU lub w ramach systemy płatności mPay. Jak sprawdzają się oba systemy?

Chociaż wiele stron mobilnych i aplikacji deklaruje wsparcie dla płatności mobilnych to de facto wciąż w większości sklepów internetowych w minionym roku trzeba było finalizować transakcję w tradycyjny sposób. Teraz już się to zmieniło i w sklepach, które pozwalają na płatność w systemie PayU lub mPay możemy z łatwością dokonać płatności z pomocą urządzenia mobilnego.

To właśnie płatność mobilna, o której pisaliśmy w TOP5 wydarzeń 2013 roku, jest jednym z najważniejszych trendów przyszłościowych, co podkreśla Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU SA., w wypowiedzi dla portalu Xmobile:

E-commerce, czyli typowe zakupy dokonywane za pomocą komputerów czy tabletów bezpośrednio przez strony internetowe, dorobił się już pewnych standardów obsługi płatności. Przyszłością handlu internetowego jest jednak umożliwienie dokonywania takich zakupów również przez telefon. Dlatego właśnie stworzyliśmy aplikację PayU, która umożliwia wykonanie łatwej płatności na kilkucalowym ekranie telefonu za pomocą środków zgromadzonych na karcie płatniczej . Naszym kolejnym krokiem będzie modyfikacja najpopularniejszej obecnie metody płatności w Internecie, czyli e-przelewów (tzw. pay by linków), pod kątem ich zastosowania także w m-commerce.

Jak płacić z PayU?

System płatności PayU dostępny jest m.in. na Allegro i wielu sklepach internetowych. Aby dokonać płatności mobilnej wybieramy sposób płatności z aplikacją PayU, która następnie powinna uruchomić się automatycznie. Przy korzystaniu z aplikacji podajemy tylko 4-cyfrowy PIN, wobec czego płacenie sprowadza się do jednego kliknięcia. Oczywiście wcześniej należy założyć konto w systemie PayU oraz zarejestrować kartę debetową, podając jej nr oraz datę ważności.

Dodatkowo aplikacja PayU pozwala w bardzo prosty sposób doładować nasze konto oraz opłacić nasze rachunki. W tym celu należy zeskanować kod rachunku (niekoniecznie QR kod) i aplikacja sama uzupełni wymagane pola. Jeżeli natomiast rachunek nie posiada kodu kreskowego/QR można wprowadzić go ręcznie. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna ze wszystkimi swoimi funkcjami. Obecnie dostępna na systemy Android i iOS.

PayU / fot. play.google.com/store/apps

PayU / fot. play.google.com/store/apps

mPay

Dwie opcje proponuje inny system płatności mPay, który można połączyć z kartą kredytową lub stosować jako „portmonetkę” i zasilać co jakiś czas. Oprócz opcji płacenia w internecie czy wykonywania przelewu pomiędzy użytkownikami, twórcy chwalą się też opcjami zakupowania biletu, opłacania parkingu oraz doładowania telefonu z poziomu aplikacji. Aplikacja dostępna jest tylko na system Android, korzystanie z aplikacji, jak i większość funkcji jest bezpłatnych.

mPay / fot. play.google.com/store/apps

mPay / fot. play.google.com/store/apps

Rynek zdaje się ciągle rozwijać i powiększać. Nie powinniśmy zatem w najbliższym czasie narzekać na brak alternatywy, jeżeli kogoś powyższe aplikacje nie zadowolą.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.