Moto360, czyli smartwatch od Motoroli za 249$ już wkrótce

fot. moto360.motorola.com

fot. moto360.motorola.com

fot. moto360.motorola.com

Znamy już przewidywane parametry nowego smartwatcha od Motoroli, działającego w systemie Android Wear. Urządzenie będzie wyposażone w 1,5-calowy ekran o rozdzielczości 320×290 pikseli z warstwą Gorilla Glass 3., 512 MB RAM i procesor firmy Texas Instruments. Znana jest także przewidywana cena. Nie 450 dolarów jak prorokowano, ale raczej 249$.

Dane wyciekły przez przypadek. Amerykańska sieciówka ze sprzętem elektronicznym – Best Buy uruchomiła na chwilę zamówienia pre-order tego inteligentnego zegarka, którego premiera przewidywana jest jesienią tego roku. Wraz z ofertą sklepową pojawiła się też szczegółowa specyfikacja oraz cena produktu. Szybko jednak usunięto wprowadzone dane. Czyżby Best Buy popełnił gafę?

Nawet jeżeli tak, to wyciekły kolejne ważne informacje na temat Moto360, w którym większość fanów smartwatchów, rozczarowanych propozycjami Samsunga i LG, pokładało ogromne nadzieje. Wiadomo już jednak, że Moto360 nie będzie aż tak stylowym zegarkiem, jak przewidywano i obiecywano. Okrągła koperta, wyróżniająca go na tle konkurencji, już na zdjęciach prototypu wydaje się zbyt duża i niedbale wykończona. Zaś sam pasek, nie wygląda tak efektownie i elegancko, jak na grafikach promujących zegarek.

Rekompensata w parametrach technicznych i w cenie

Moto360 ma być wyposażony w 1,5-calowy ekran o rozdzielczości 320×290 pikseli, który będzie chroniony warstwą Gorilla Glass 3. Standardowo zegarek będzie wyposażony w Android Wear kompatybilny z urządzeniami z Androidem 4.3 i nowszym za pomocą łączności bezprzewodowej Bluetooth 4.0. Funkcjonalnością raczej nie będzie odbiegał od konkurencji. Zegarkiem możemy sterować za pomocą głosu, korzystać z nawigacji, odczytywać wiadomości i dostawać najważniejsze powiadomienia. Moto360 będzie też wyposażony w czujnik tętna, światłomierz i krokomierz. Ponadto ma on być wodoodporny do około 1 metra głębokości. O parametrach gażdżetów Samsunga i LG przeczytacie w innym naszym artykule.

Cenowo będzie również przyzwoicie, chociaż zegarek Motoroli będzie najdroższym smartwatchem. Moto360 miałby kosztować (wg danych zamieszczonych w sklepie Best Buy) 249 dolarów. Dla porównania LG G Watch – 229$, a Samsung Gear Live – 199$. To dużo jak na zegarek, który oferuje sporo mniej niż przyzwoitej klasy telefon, ale też niewiele, gdy porównamy go to cen zegarków z wyższej półki. W internecie spekuluje się, że finalną wersję zegarka poznamy 4 września na pokazach Motoroli w Chicago.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.