Mobilny skaner, czyli “kopiuj-wklej” w każdym momencie

fot. © Sielan - Fotolia.com

fot. © Sielan - Fotolia.com

fot. © Sielan – Fotolia.com

Podręczny skaner, który można mieć zawsze pod ręką? Bezproblemowo zmieści się w plecaku, a nawet niewielkiej damskiej torebce. Skanowanie łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek? Czy to możliwe? Twórcy „Copy&Paste” uważają, że tak.

Drukowanie, gdziekolwiek zechcesz

Idea podręcznego skanera jest na pewno godna uwagi. Jayeong Yoon i Seulki Kim, twórczynie „Copy&Paste”, zaprojektowały produkt, który miałby łączyć ze sobą funkcję skanera oraz drukarki, produkt będący gotowy do użycia w każdej chwili i dosłownie w każdym miejscu. Potrzebujesz szybko skopiować brakujący wykład do egzaminu? Chcesz zrobić dodatkową kopię swojego przemówienia na jutrzejsze wystąpienie? Nic prostszego! Jedyne, czego potrzebujesz to powierzchnia, na której chcesz umieścić dokument, oraz tekst, bądź obraz do skopiowania.

copy_paste

Kopiuj-wklej w rzeczywistości

W jaki sposób miałoby to działać? Otóż skaner funkcjonowałby na zasadzie znanego nam, komputerowego „kopiuj-wklej”. Przytrzymując przycisk, który znajduje się na spodzie urządzenia skanowalibyśmy zawartość potrzebnego dokumentu, przesuwając nad nim skaner. Wciskając natomiast przycisk na górze, po przyłożeniu do wybranej przez nas powierzchni, niewielki przyrząd drukowałby na niej zapisane przed momentem informacje.

copy_paste2

„Copy&Paste” jest eko!

Zalet takiego urządzenia jest wiele. Po pierwsze jest ekologiczne – wcale nie potrzebujemy dodatkowego papieru, informacje można byłoby zadrukować na każdej płaskiej powierzchni, gdziekolwiek zechcemy. Po drugie jest szybkie, więc mogłoby zaoszczędzić wiele czasu. Po trzecie – chyba najważniejsze – jest podręczne, moglibyśmy mieć je ze sobą dosłownie wszędzie. Koniec z bieganiem po mieście w poszukiwaniu najbliższego punktu ksero, ponieważ każdy, mógłby posiadać swój własny, przenośny „punkt ksero”.

copy_paste3

Koncepcja urządzenia „Copy&Paste” jest bardzo ciekawa, zresztą świadczy o tym nagroda Red Dot Award: Design Concept 2013, przyznawana rok rocznie przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen. Niestety, mimo tego, że projekt jest naprawdę imponujący, póki co, pozostaje tylko ideą, która być może w przyszłości trafi do sprzedaży.


Reklama

Niech Cię widzą w sieci! - Grzegorz Miłkowski

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.