Mobilny niezbędnik narciarza: 5 aplikacji dla miłośników białego szaleństwa

fot. © Gorilla - Fotolia.com

fot. © Gorilla - Fotolia.com

fot. © Gorilla – Fotolia.com

Jeszcze kilka lat temu do udanej zabawy na stoku potrzebny był tylko śnieg, sprzęt narciarski oraz dobre warunki na trasach zjazdowych. Czasy się jednak zmieniają i aplikacje mobilne zaczynają stanowić nieodłączny element zmagań sportowych. Prezentujemy zestawienie aplikacji, na jakie powinni zwrócić szczególną uwagę fani białego szaleństwa.

Co prawda sezon narciarski 2013/2014 w Polsce nie należy do najbardziej udanych pod względem ilości śniegu, jednak – jak twierdzą właściciele wyciągów – zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Czas planowania wyjazdów zagranicznych lub oczekiwania na zmianę warunków klimatycznych warto wykorzystać na przegląd aplikacji mobilnych, które mogą ułatwić nam późniejszą zabawę na stokach.

1. AlpineReplay Ski & Snowboard

Aplikacja idealna dla osób, które kochają zdrową rywalizację oraz ceniących sobie możliwość obserwacji wyników uzyskiwanych na stokach. Dzięki niej sprawdzimy m.in. maksymalną/średnią prędkość zjazdów, pokonany dystans, spalone kalorie, a nawet ilość wykonanych skoków. Dodatkowo, logując się na stronie AlpineReplay.com, możemy obserwować nasze postępy z całego sezonu i dzielić się nimi ze znajomymi na Facebooku. Program został wybrany numerem jeden wśród aplikacji zimowych przez magazyn Men’s Health.

Aplikacja dostępna na platformy: Android i iOS

Fot. www.itunes.apple.com

2. Ski & Snow Report

Typowy przewodnik po ośrodkach narciarskich, oparty o bazę danych portalu Skiinfo.pl oraz jego zagranicznych odpowiedników. Aplikacja daje możliwość zapoznania się z informacjami z ponad 2000 ośrodków narciarskich z całego świata, w tym także z Polski. Bez problemu uzyskamy dostęp do prognozy pogody dla danego rejonu, lokalizacji pobliskich ośrodków za pomocą GPS, informacji na ich temat oraz widoku z kamer, dających realny obraz warunków panujących na trasach. Minus może stanowić konieczność wstępnej konfiguracji i ręcznego dodania interesujących nas stoków, ponieważ domyślnie ustawione są największe ośrodki (głównie amerykańskie).

Aplikacja dostępna na platformy: Android i iOS

Fot. www.itunes.apple.com

3. Sports Tracker

Wprawdzie Sports Tracker nie został stworzony wyłącznie dla narciarzy – raczej do badania ogólnej aktywności sportowej – aczkolwiek świetnie sprawdza się w zimowych warunkach. Za pomocą aplikacji ułożymy precyzyjny plan zjazdów na każdy dzień, zmierzymy dystans pokonanych kilometrów, uzyskany czas, a także tętno i tempo oddychania. Jest to idealny program dla osób, które chcą poprawić i kontrolować wydolność organizmu. Darmowa wersja nie udostępnia opcji Live tracking, natomiast posiadający wszystkie funkcje Sports Tracker PRO kosztuje 14,98 zł.

Aplikacja dostępna na platformę: Android

Fot. www.sportstracklive.com

4. Ski Pursuit

Narzędzie stworzone dla narciarzy szukających mocnych wrażeń oraz precyzyjnych statystyk, którymi będą mogli pochwalić się wśród znajomych na Facebooku i Twitterze. Oprócz pomiaru maksymalnej/średniej prędkości, czasu zjazdu oraz pokonanego dystansu możemy sprawdzić prędkość na interesującym nas odcinku trasy, zaznaczając go na mapie. Funkcja “autostop” automatycznie przerywa zapis, kiedy nasza prędkość jest mniejsza niż 1 km/h.

Aplikacja dostępna jest na platformy: Android i iOS

Fot. www.itunes.apple.com

5. SKI raport

SKI raport to propozycja dla osób, które planują ferie zimowe jedynie na polskich stokach. Mobilna aplikacja dla narciarzy prezentuje się bardzo dobrze, zarówno pod kątem wizualno-estetycznym jak i funkcjonalnym. Program oferuje kompleksowe dane na temat czynnych wyciągów, dostarcza informacji pogodowych, a także szczegółowych map stoków i tras. Pozytywnym aspektem jest również lista pobliskich wypożyczalni sprzętu, szkół narciarskich oraz promocji obowiązujących w ośrodkach. Niestety, najnowsza wersja aplikacji dostępna jest tylko dla systemu Android.

Aplikacja dostępna na platformy: Android i iOS

Fot. www.itunes.apple.com


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.